Polecamy

Oparzenia skóry. Jak sobie z nimi radzić?

Jak bezpiecznie czyścić uszy u dzieci i dorosłych?

Porady

Czego unikać, organizując urodziny dziecka?

Istnieją rodzice, którzy stawiają sobie za punkt honoru, aby przyjęcie urodzinowe ich dziecka było najlepszą imprezą w sezonie. Coraz droższe pakiety, większe sale, wymyślne atrakcje... Co zrobić, aby urodziny dla dzieci były spełnieniem ich marzeń, a nie naszej wizji?

Przede wszystkim zdrowy rozsądek

Planując przyjęcie urodzinowe dla pociechy, nie należy zapominać, co jest naszym priorytetem. Dobra zabawa dzieci i zadowolenie dorosłych gości są ważne, ale przede wszystkim solenizant powinien czuć się komfortowo i być w centrum uwagi. Zbyt duża ilość atrakcji i drogich dodatków może odsunąć go na bok i przytłoczyć.

Dziecko może być organizatorem

Oczywiście kilkulatek nie da rady przygotować całego przyjęcia, ale jego rady i pomysły mogą być bardzo cenne. Urodziny dla dzieci to przede wszystkim dużo dobrej zabawy, a kto lepiej wie, w co obecnie bawią się rówieśnicy? Zapytaj swojej córki lub syna, jaka jest ich ulubiona bajka, popularny bohater, czy najlepsze przekąski. Stwórzcie razem listę atrakcji i dań, wymyślcie przebrania. To świetna okazja, żeby się do siebie zbliżyć!

Zastanów się nad listą gości

Tutaj ponownie wracam do zasady, że więcej wcale nie znaczy lepiej. Konieczne jest skonsultowanie listy zaproszonych z dzieckiem, które wcale nie musi mieć ochoty bawić się w urodziny z całą klasą. Możecie z góry ustalić limit gości (sale często posiadają takie ograniczenia, a w mieszkaniu też nie zmieści się kilkadziesiąt osób). Przemyśl również, czy na przyjęcie zapraszacie także rodziców i dorosłych krewnych. Dobrym pomysłem może okazać się zorganizowanie dwóch imprez - osobne urodziny dla dzieci i innego dnia obiad dla rodziny.

Nie zapominaj o zdrowiu

Mitem jest, że na dziecięcych przyjęciach stoły muszą uginać się od słodyczy. Oczywiście, jeśli takie przekąski znajdą się na urodzinach, znikną w mgnieniu oka, a część podopiecznych wróci do domu z bólem brzucha. Wcale tak nie musi być! Zadbaj o zdrowe i smaczne przekąski, a dzieci wcale nie zauważą braku chipsów i czekolady. Domowe kulki mocy, ciasta z dobrych składników, miski pełne bakalii. Sprawdzą się także owoce w każdej formie - sałatki, koktajle, koreczki. Koniecznie zapytaj innych rodziców o ewentualne alergie wśród gości!

Zdrowy rozsądek i umiar pozwolą ci się skupić na organizacji urodzin razem z twoim dzieckiem. Weź pod uwagę jego zdanie, a przyjęcie będzie świetną zabawą i okazją do pogłębienia waszych relacji !

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Przytulny wieczór w domu, czyli jak wybrać...

​Piżamy dla chłopca i kapcie to nie tylko wygodne ubrania na “dobranoc”, ale...

Krzesełko do karmienia - czym się kierować...

Krzesełko do karmienia to niezwykle przydatny mebel, który ułatwia bezpieczne podawanie...

Czy okulary zerówki do komputera to dobry...

Coraz więcej osób pracuje przed komputerem, spędzając w ten sposób nawet kilka lub więcej...