Polecamy

Urocze meble dla niemowląt – najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Jak skomponować wartościowy podwieczorek dla dziecka?

Porady

Tablica magnetyczna w pokoju dziecka

Rozwój i szczęście dziecka powinny być dla rodzica najważniejsze, dlatego dzisiaj skupimy się na połączeniu obu tych celów. Chodzi o tablicę magnetyczną, która jednocześnie pozwala na uruchomienie kreatywności i myślenia u najmłodszych, a zarazem jest dla nich świetną zabawą. Sprawdź, jakie korzyści może dać Twojemu dziecku zwykła tablica suchościeralna, a także w jaki sposób można ją wykorzystać zarówno u maluchów, jak i dzieci starszych czy nastolatków.

Tablica magnetyczna dla 2-latka – dlaczego warto ją kupić?

Kiedy dziecko zaczyna powoli oswajać się z otaczającym światem, wypowiada pierwsze słowa i ma już za sobą pierwsze kroki, przychodzi moment wzmożonej ciekawości. Chce wiedzieć więcej, poznawać i uczyć się wszystkiego od podstaw. Można łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego naszą propozycją są tablice magnetyczne dla dzieci, które zakupisz tutaj: https://tablice-magnetyczne.com/tablice-magnetyczne-dla-dzieci.html.

Wówczas poprzez zabawę i rysunki można zacząć uczyć dziecko literek, cyferek i wielu innych podstawowych słów. Co więcej, może ono zgadywać lub samemu uczyć się pisać i naśladować Twoje pismo. Na pewno warto próbować chociaż kilkanaście minut dziennie, by zainteresować dziecko i powoli przyzwyczajać też do trybu przedszkolnego czy szkolnego. Poza tym mowa tutaj o tablicy suchościeralnej i magnetycznej w jednym, więc bez problemu możesz znaleźć też całą masę zabaw i gier z użyciem magnesów. To także może być dla najmłodszych świetna atrakcja i zabawa na dłuższą chwilę.

Obecnie można znaleźć mnóstwo propozycji gier i pomysłów na edukację dla dzieci, a wystarczy tylko poświęcić chwilę na poszukiwania. Na pewno tablica magnetyczna jest w tym przypadku dobrą inwestycją na lata, o czym jeszcze wspominamy w dalszej części, która w dodatku ułatwia utrzymanie w czystości, a to w pokoju dziecka jest szczególnie ważne.

Tablica magnetyczna dla dzieci

Następnie dziecko staje się większe i już zdobywa najważniejszą wiedzę czy umiejętności. Teraz przyszedł czas na dalszą edukację, a także poszukiwanie własnych zainteresowań. W tym celu również może sprawdzić się tablica magnetyczna, gdzie dziecko zacznie malować, rysować i być może odkrywać swoje pierwsze talenty. Równie dobrze może przyczepić do niej ulubione postaci z bajek albo inne zdjęcia, które je motywują czy interesują.

Już wtedy kilkulatki znajdują sami przeznaczenie dla takich tablic i wykorzystują je na własny kreatywny sposób. Ty jako rodzic możesz zaproponować rozpisanie na niej konkretnych obowiązków domowych, jakie powoli zacznie wykonywać Twoje dziecko i uczyć się odpowiedzialności. To mogą być pierwsze etapy dojrzewania, dlatego warto zaszczepić w dziecko chęć do pomocy w domu i poczucia wartości dla pracy swojej i innych.

Tablica magnetyczna – planer dla nastolatków

I tak jak mówiliśmy wcześniej, tablica magnetyczna nie traci na swojej użyteczności wraz z upływem lat dziecka. Po pewnym czasie przestaje ono być dzieckiem i zaczyna dojrzewać jako nastolatek, co w niektórych przypadkach jest okresem buntów i niezgodności. Jednak tablica w tym przypadku nadal będzie praktycznym pomocnikiem w codziennej organizacji dnia.

Poza listą obowiązków i rzeczy do zrobienia, Twoje dziecko zacznie też planować swój czas wolny, a z czasem nawet swój harmonogram zajęć czy pracy. To bardzo przydatna umiejętność, by potrafić znaleźć na wszystko czas i nie marnować go na zbędne czynności. Również nauka do sprawdzianów, kartkówek, a nawet matury stanie się prostsza, gdy nastolatek będzie miała do dyspozycji większą, suchościeralną tablicę magnetyczną.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak czyścić uszy dziecka?

​Woskowina gromadząca się w uchu jest przydatna, jednak jej nadmiar należy usuwać. Wydzielina...

Bezpieczny wózek dla dziecka, czyli jaki?

​Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko było bezpieczne. Dlatego jeszcze przed narodzinami, dba...

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na...

Gdy maluch przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Mata edukacyjna pozwala mu oswoić...