Polecamy

Zabawy dla dzieci na rodzinnych wakacjach

Domowa aromaterapia: zapachy, które poprawią nastrój i zrelaksują

Rozwój

Dlaczego warto kupić dziecku chodzik?

Pierwsze dwa lata życia, są niezwykle ważne w rozwoju dziecka. Maluch uczy się poruszać, coraz lepiej pracują jego zmysły, kształtuje się mowa. Prawidłowy rozwój motoryki dziecka – chodzenie, stawanie, siadanie nie zawsze rozwija się tak szybko, jakbyśmy tego chcieli. Niekiedy trzeba zachęcić dziecko do działania, a chodzik to najlepszy element dziecięcej zabawy i prawidłowej motoryki.

Dlaczego rodzice korzystają z chodzika i coraz chętniej traktują go, jak zabawkę, która stymuluje dziecko do działania? Ponieważ to jedyne urządzenie, w którym dziecko jest bezpieczne. Czym się wyróżnia? I kiedy warto zastanowić się nad zakupem chodzika?

Chodzik to zabawka, do której wkładamy dziecko – w pozycji stojącej. Dzięki wygodnej wkładce podtrzymującej plecki oraz nóżki, maluch może także w nim delikatnie siadać, oprzeć się, gdy tylko ma ku temu potrzebę. Głównym zadaniem chodzika, jest zachęcenie maluszka do stawiania kolejnych kroków. Dzięki lekkości chodzika i elementom podtrzymującym dziecko – zabawa jest przyjemna i przynosi efekty. Maluch szybko przemierza coraz większe odległości.

O chodziku najlepiej pomyśleć mniej więcej po piątym miesiącu życia. Wówczas maluch zaczyna coraz chętniej się przemieszczać.

Chodzik – jakie plusy dla rodzica?

Raczkujący maluch jest dość szybki i bardzo sprytnie ucieka rodzicom w miejsca domu, które nie są pożądane. Z chodzikiem zawsze wiemy, gdzie znajduje się dziecko i co ważne w pewien sposób kontrolujemy jego poczynania. Dziecko zapięte w prawidłowy sposób, nie sięgnie do półek, na których stoją niebezpieczne przedmioty, nie uwolni się z chodzika i tym samym nie zrobi sobie krzywdy. Rodzice mogą w tym czasie zająć się porządkami domowymi ze zdecydowanie większym spokojem, aniżeli wówczas, gdy dziecko swawolnie porusza się po pokoju.

Chodzik to także duże ułatwienie dla dziecka. Wspomagane urządzeniem, które podtrzymuje jego postawę, z dołączonymi kółkami jezdnymi, coraz chętniej korzysta z możliwości poruszania się po pokoju. Z czasem łatwiej jest mu chodzić samodzielnie.

Uwaga! W chodziku dziecko nie powinno znajdować się zbyt długo. Warto robić przerwy i za jego pomocą tylko zachęcać malucha do przemieszczania się. Prawidłowy rozwój motoryki zawsze powinien uwzględniać przede wszystkim samodzielne poruszanie się dziecka.

Jaki chodzik dla dziecka kupić?

Przede wszystkim produkt bezpieczny i interesujący. Co to oznacza w praktyce?

Chodzik powinien posiadać wygodne siedzisko, wykonane z miękkiego, ale też mocnego materiału. Do tego solidne oparcie i regulowaną podkładkę pod stopy. Warto zadbać, by dziecko, podczas przebywania w chodziku czuło się komfortowo.

Wybierz też chodzik dla dziecka, który posiada dodatkowe elementy do zabawy. Dobrze sprawdzają się przyciski, które po dotknięciu uwalniają dźwięki naśladujące zwierzęta, spokojne melodie lub inne. Sprawdzą się także różne sygnały świetlne. Do chodzika może być dołączona grzechotka, lusterko, maskotka. Każdy element, który daje dodatkowe wrażenia, będzie jak najbardziej pożądany.

Pamiętaj, należy odpowiednio stymulować rozwój dziecka, zachęcać do niego najlepiej poprzez zabawę. W ofercie producentów znajdziesz produkty, które zachwycają swoimi obszernymi funkcjami, są bezpieczne i co ważne, także niedrogie.

Chodzik dla dziecka to prezent na dobrych kilka miesięcy, a także zabawka, którą z łatwością odsprzedasz, podarujesz innemu dziecku lub pożyczysz okazyjnie koleżance. Z pewnością pozostanie w rodzinie na lata, a jego użyteczność pozwoli rodzicom odpocząć i cieszyć się z bezpiecznej zabawy maluszka.

W poszukiwaniu tej zabawki z pewnością pomoże Ci internet. Rozejrzyj się za urządzeniami znanych, dziecięcych producentów. Sprawdzony chodzik nie zniszczy się tak szybko, jak tańszy produkt zastępczy. 

 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Zajęcia z malarstwa dla dzieci - jakie...

​Malarstwo dla dzieci może być świetną zabawą, a w dodatku dziecko może wynieść z takich...

Poczucie bezpieczeństwa u dzieci

Narodziny dziecka to moment, w którym zmienia się codzienność raz, na zawsze. Zarówno dla...

Jak sprawić, by mały uczeń pokochał plastykę?

Współczesne maluchy zaskakują swoimi umiejętnościami zarówno rodziców, jak i dziadków...