Polecamy

Mama wie lepiej: Spacer w markecie lub galerii handlowej z...

Budowa skóry dziecka, czyli o czym warto wiedzieć!

Dom

Poduszka rogal do karmienia - poznaj korzyści zastosowania

Kompletowanie wyprawki jest ważnym elementem przygotowań do przyjścia na świat dziecka. Każdy rodzic chciałby, żeby zakupione akcesoria były uniwersalne i przydatne zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Przykładem może być poduszka do karmienia w kształcie rogala, która zapewnia wiele korzyści. 

Korzyści wynikające z zastosowania poduszki w kształcie rogala

Czynność karmienia piersią może być dla początkującej matki bardzo męcząca. Trzymanie dziecka na rękach i pochylanie się nad nim może generować bóle pleców, szyi oraz ramion. Rozwiązaniem tego problemu jest ułożenie dziecka na poduszce w kształcie rogala. Pozwoli usiąść w wygodnej dla matki pozycji i odciążyć mięśnie.

Bardzo ważnym aspektem jest komfort dziecka. Poduszki rogale są projektowane przez specjalistów i szyte z wysokiej jakości materiałów. Kształt poduszki powoduje, że głowa dziecka jest wyżej w stosunku do reszty ciała, dlatego eliminuje ryzyko zakrztuszenia. Poduszka ma uniwersalny kształt, który sprawdzi się w różnych pozycjach karmienia. 

Używanie poduszki rogala jest w pełni bezpieczne. Zastosowane materiały nie powodują alergii i podrażnień. Dodatkowo poduszka może stanowić zabezpieczenie dla dziecka podczas snu, ponieważ zapobiega przemieszczaniu się i zsuwaniu z łóżka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki?

Po pierwsze na rozmiar, który powinien być dopasowany do sylwetki matki i dziecka. Jeśli wybierzemy małą i wąską poduszkę to dziecko będzie się z niej zsuwać. Kolejną ważną cechą rogala jest jego wysokość. Przy niskich poduszkach matka będzie musiała schylać się podczas karmienia, co będzie dla niej niekomfortowe.

Bardzo ważny jest również materiał, ponieważ będzie miał on kontakt ze skórą malucha. Obecnie wiele niemowląt zmaga się z wrażliwą skórą oraz alergiami skórnymi. Dlatego materiał powinien być hipoalergiczny, oddychający, łatwy do czyszczenia a także przyjemny w dotyku. Wygodnym i higienicznym rozwiązaniem jest zdejmowany pokrowiec, który można wyprać w pralce. Materiał i wypełnienie nie mogą być zbyt miękkie, ponieważ poduszka będzie zapadała się pod ciężarem dziecka. Z tego powodu nie powinno się używać zwykłych poduszek do karmienia dziecka, które są niestabilne. Wśród modeli dostępnych na rynku można wyróżnić poduszki z wypełnieniem: poliestrowym, piankowym, styropianowym, silikonowym, gryczanym. Nie tylko rodzaj wypełnienia ma znaczenie, ale również jego ilość. Ciekawym rozwiązaniem są poduszki z suwakiem, które umożliwiają regulowanie ilości wypełnienia.

Ilość modeli tych poduszek na rynku jest ogromna, dlatego każda matka znajdzie kształt i rozmiar dopasowany do swoich potrzeb. Warto sprawdzić poduszki do karmienia Kidspace. Do wyboru jest wiele opcji kolorystycznych i różnorodnych wzorów, które można dopasować do wystroju pokoju dziecięcego i reszty wyprawki. Warto zaznaczyć, że użytkowanie poduszki jest intuicyjne i nie powinno sprawić nikomu problemów.

poduszka do karmienia

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

  • Teresa

    16 września 2019

    Rogal to moim zdaniem must have dla każdej mamy. Osobiście korzystałam z rogala, który zamówiłam na tinystar.pl, ale te reklamowane tutaj też wydają się ok.

    Odpowiedz
Zostaw komentarz

Zobacz

Trendy w dekoracji drzewka świątecznego...

​ Wraz z większą świadomością stylów wnętrza idą w parze nowe trendy z zakresu...

Jak przygotować dziecko do zostawiania pod...

​ W życiu mamy i dziecka nadchodzi w końcu taki czas, że trzeba zostawić malucha pod...

Catering coraz popularniejszy w warszawskich...

​ Tylko w niewielkiej liczbie szkół rodzice mają możliwość wykupienia wyżywienia dla...