Polecamy

Zabawy dla dzieci na rodzinnych wakacjach

Pierwsza kąpiel niemowlaka - jak to zrobić?

Rozwój

Kredki - pomaluj swój świat

Każdy z nas był kiedyś w szkole. Jednym z zajęć na przerwach było rysowanie większych tudzież mniejszych dzieł. Niezbędnym przyborem w plecaku każdego ucznia były (i są!) oczywiście kredki. Wszyscy nam zazdrościli, jeśli posiadaliśmy bogato wyposażony piórnik, w którym znajdowały się wszystkie kolory tęczy. 

Dzisiaj niektórzy z nas posyłają swoje dzieci do szkoły i z pewnością chcą zaopatrzyć swoją pociechę w najlepsze artykuły piśmiennicze. Wybór właściwych kredek nie jest łatwy, ale jest bardzo ważny. Rysując najprostsze bazgroły, dziecko uczy się prawidłowego trzymania kredki, co może pomóc mu w późniejszej nauce pisania. 

Rodzaje kredek - do wyboru do koloru

Możemy spotkać wiele rodzajów kredek. Istnieją trójkątne i okrągłe, które różnią się krojem. Trójkątne wymuszają na dziecku prawidłowe trzymanie wszystkich piszących przedmiotów, przez co dziecko ćwiczy prawidłowy chwyt pisarski. Starsze dzieci nie powinny mieć problemu z prawidłowym trzymaniem i wygodniej jest im pewnie używać okrągłych.

Tak samo jak ołówki, kredki mogą być miękkie lub twarde. Grafit w tych twardszych pozostawia cienki ślad i nada się do kreślenia precyzyjnych rysunków. Miękkie natomiast pozostawiają wyraźny ślad i można pokryć za ich pomocą  większą powierzchnię i nie wymagają dużej siły nacisku. Młodsze dzieci z tego powodu częściej je wybierają, natomiast starsze - w zależności od preferencji.

Oprócz tradycyjnych drewnianych kredek możemy kupić także świecowe i akwarelowe. Świecowymi pomalujemy większe powierzchnie, lecz należy pamiętać, że łatwo brudzą inne przedmioty. Akwarelowe to ciekawe rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają rysować i eksperymentować. Działają tak samo jak zwykłe, lecz posiadają ciekawą właściwość. Gdy polejemy rysunek wodą, kredki zadziałają jak farby akrylowe, przez co można zmienić zwykły rysunek w małe dzieło sztuki.

Jeżeli nasze dziecko lubi rysować i ma skłonności do szlifowania swojego talentu, to warto kupić większy zestaw kredek składający się z 24-36 kolorów. Być może odnajdziemy w nim jakąś pasję oraz sprawimy, że dziecko będzie chętniej eksperymentować z kolorami. Jeżeli nasze dziecko nie ma wprawy w rysunku, to podstawowy zestaw składający się z 12 kolorów będzie wystarczający dla niego i nauczyciela. 

Należy też pamiętać o dodatkowych przyrządach do kredek takich jak gumka do mazania czy temperówka. Blok do rysowania nada się na pewno lepiej niż domowe ściany. Starszym dzieciom na pewno pomogą przyrządy takie jak linijka czy cyrkiel. Warto pomyśleć o tym podczas zakupów przed rozpoczęciem roku szkolnego. 

Idealne kredki dla Twojego dziecka

Właściwie dobrane artykuły szkolne pozwolą dziecku czerpać frajdę z rysowania, a najmłodszym pomogą w prawidłowym chwycie pisarskim. Odpowiedni zestaw pozwoli rozwinąć pasje dziecka i skłoni go do rozwijania swojego talentu. Warto pomóc dziecku w doborze odpowiednich narzędzi jak na przykład gumka do mazania i temperówka. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepsze kredki dla Twojego dziecka. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Zajęcia z malarstwa dla dzieci - jakie...

​Malarstwo dla dzieci może być świetną zabawą, a w dodatku dziecko może wynieść z takich...

Poczucie bezpieczeństwa u dzieci

Narodziny dziecka to moment, w którym zmienia się codzienność raz, na zawsze. Zarówno dla...

Jak sprawić, by mały uczeń pokochał plastykę?

Współczesne maluchy zaskakują swoimi umiejętnościami zarówno rodziców, jak i dziadków...