Polecamy

Tłusty Czwartek w wersji dla malucha

Catering coraz popularniejszy w warszawskich szkołach

Lifestyle

Jak rozpoznać dobrego optyka?

Znalezienie salonu optycznego nie jest trudnym wyzwaniem. Poradzimy sobie z nim bez względu na to, czy mieszkamy na wsi, czy też w mieście. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby optyk był dobry tani, powinniśmy zachować ostrożność. Nie wszystkie salony charakteryzują się jednakowymi standardami jakości, a tym samym mogą różnić się między sobą zarówno wiedzą samych optyków, jak i sprzętem, jakim dysponują osoby odpowiedzialne za najlepsze okulary. Warto więc zastanowić się nad tym, po czym rozpoznać, że tani optyk w Krakowie jest jednocześnie optykiem naprawdę dobrym.

Przed wizytą

Poszukiwania dobrego optyka coraz częściej rozpoczynamy jeszcze na długo zanim wyjdziemy z domu. Przeważnie oferty poszczególnych salonów analizujemy za pośrednictwem Internetu. Ciekawa strona www jest przez nas postrzegana jako zapowiedź równie udanej wizyty. W wielu przypadkach rzeczywiście tak się dzieje, nie wolno jednak zapominać, że optycy zwykle nie tworzą swoich stron sami. Przeważnie odpowiadają za to profesjonalne firmy. Doceniając stronę wyrażamy więc uznanie przede wszystkim dla jej twórców. Oczywiście, może to oznaczać, że sam optyk jest również solidny, jak witryna jego zakładu, pewności jednak nie mamy. Najlepszym sposobem na jej zdobycie wydaje się więc rozmowa telefoniczna. Owszem, jej przeprowadzenie wiąże się z pewnym zaangażowaniem z naszej strony. Warto jednak pomyśleć o tym, że rozmowa przez telefon może oszczędzić nam sporo czasu. Podczas jej trwania warto zapytać się, jakie systemy stosowane są w salonie, aby poddać analizie wzrok pacjenta, a także o to, jak wygląda dopasowywanie oprawek. Jeśli optyk nie odpowiada wyczerpująco albo sprawia wrażenie rozdrażnionego samymi pytaniami, warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście chcemy z nim współpracować.

Analiza przypadku i pomiar oka

Jeśli chcemy znaleźć dobrego optyka, sami powinniśmy być możliwie jak najlepszymi klientami. Nie planujmy więc wizyty w salonie, jeśli nie mamy na nią czasu. W dobrym zakładzie optycznym możemy spędzić ponad godzinę. Jeśli jednak będziemy się spieszyć i popędzać specjalistę, nie powinniśmy mieć do niego pretensji, gdy okaże się, że wpłynęło to niekorzystnie na sam zakup.

Jeszcze przed badaniem optyk zwykle przeprowadza ze swoim klientem wstępną rozmowę. Pozwala mu ona na zrozumienie, jakie są jego oczekiwania. Klient przychodzący z receptą od razu może przystąpić do poszukiwania idealnych oprawek. Ten, który nie ma jeszcze zbadanego wzroku, musi się poddać takiemu badaniu. Każde oko jest wyjątkowe, w czasie pobierania pomiarów cierpliwość i współpraca z optykiem wydają się więc czymś oczywistym. Jeśli optyk nie dowie się, co przeszkadza jego klientowi, z pewnością nie dopasuje mu najlepszych soczewek. Co ważne, podczas pomiaru oka nie warto bać się zadawania pytań. Umiejętność rozwiewania wątpliwości klienta jest jedną z tych cech, które wyróżniają dobrych optyków na tle ich znacznie mniej profesjonalnych kolegów.

Czas na wybór oprawek

Wybór oprawek i soczewek to najprzyjemniejsza, a jednocześnie najbardziej stresująca część wizyty w salonie optycznym. Może trwać wiele minut, dobry optyk jednak, dzięki posiadanej wiedzy, jest w stanie znacząco skrócić ten czas. Przeważnie już jeden rzut oka pozwala mu określić, które oprawki będą pasować do twarzy pacjenta. W czasach, w których ich wybór jest ogromny, umiejętność ta jest wyjątkowo wysoko ceniona. Dobry optyk pamięta również o tym, że nie każde oprawki będą pasować do każdej soczewki. Dzięki temu można uniknąć rozczarowania podczas odbioru gotowych okularów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Basen w ogrodzie

Sezon letni uznajemy za otwarty. Dziwny rok szkolny się skończył – zieci więc nie muszą...

Jak powinniśmy obchodzić nasze urodziny?

Dobrze jest być wdzięcznym za to, co mamy w życiu i co udało nam się osiągnąć. Ale...

Ubranka dla dzieci - zadbaj o szafę swojej...

​Wyposażenie szafy naszej pociechy to całkiem przyjemny obowiązek. W sklepach znajdziemy...