Polecamy

Poporodowe zapalenie tarczycy - specyfika choroby

Budowa skóry dziecka, czyli o czym warto wiedzieć!

Porady

Nosidełko ergonomiczne dla noworodka – od kiedy nosić dziecko i jak wybrać nosidełko?

Nosidełko to duże udogodnienie dla rodziców. Dzięki niemu możesz mieć swojego malucha zawsze przy sobie. Od kiedy można nosić dziecko w nosidełku? Jak wybrać odpowiednie nosidełko i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Podpowiadamy.

Czym są ergonomiczne nosidełka dla dzieci?

Ergonomiczne nosidełko dla dzieci to niezbędny element w każdym domu, w którym przebywa niemowlak. Dzięki niemu maluch może być blisko rodzica, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na jego rozwój. Ergonomiczne nosidełka charakteryzują się miękką strukturą, przez co są bezpieczne dla dzieci. W przeciwieństwie do sztywnych nosideł umożliwiają równomierne rozłożenie ciężaru ciała, dzięki czemu nie ma zagrożenia nieprawidłowego rozwoju bioder maluszka. Przy pomocy nosidełka do noszenia dziecka możesz malucha nosić z przodu lub z tyłu, na plecach.

Jak wybrać odpowiednie nosidełko dla dziecka?

Jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać? Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najważniejsze, by dziecko czuło się komfortowo. Przede wszystkim zwróć uwagę na szerokość pasa tkaniny, który znajduje się pomiędzy nóżkami dziecka. Materiał ten musi być szeroki od jednego do drugiego kolanka dziecka tak, aby maluch wygodnie na nim siedział. Ważne, by dziecko spokojnie mogło zgiąć kolanko. Tylko taka pozycja jest naturalna i bezpieczna dla niemowlaka.

Kolejnym każdym aspektem jest materiał, który podtrzymuje plecki dziecka. Bardzo ważne, by zakrywał on kark niemowlaka – wówczas kręgosłup nie wyginają się do tyłu. Jest to szczególnie istotne w przypadku mniejszych dzieci. Szeroki wybór bezpiecznych nosidełek znajdziesz w sklepie Empik.com: https://www.empik.com/dziecko-i-mama/dziecko/nosidla-i-chusty,421210,s.

Od kiedy można nosić dziecko w nosidełku?

Od kiedy nosidełko dla niemowlaka jest odpowiednie? Ciężko tutaj wskazać konkretny wiek dziecka, ale eksperci zgodnie stwierdzają, że dziecko powinno już samodzielnie utrzymywać główkę i siedzieć. W przeciwnym razie kręgosłup malucha jest zbyt mocno obciążony, co może negatywnie wpłynąć na jego późniejszą postawę ciała i na ogólny rozwój. W przypadku młodszych dzieci lepiej sprawdzi się chusta.

Jak prawidłowo nosić dziecko w nosidełku?

Kluczową zasadą jest noszenie malucha przodem do rodzica, jego brzuszek zawsze powinien być skierowany w Twoją stronę. Tylko taka pozycja w przypadku ergonomicznego nosidełka jest naturalna i bezpieczna dla malucha.

Nosidełko ergonomiczne to dobre rozwiązanie w przypadku dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Tylko wówczas jest ono bezpieczne, a ty masz pewność, że nie zaszkodzisz maluchowi. Pamiętaj, by zawsze nosić dziecko przodem do siebie!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czy okulary zerówki do komputera to dobry...

Coraz więcej osób pracuje przed komputerem, spędzając w ten sposób nawet kilka lub więcej...

Idealne dyscypliny sportowe w trakcie zimy

Chcąc zapewnić całej rodzinie odpowiednią rozrywkę w trakcie zimowych miesięcy, postaw na...

Warsztaty chemiczne jako sposób na naukę chemii

Ideą eksperymentu chemicznego dla dzieci jest nauczenie najmłodszych rozumienia reakcji...