Polecamy

Jaki wpływ ma ogrzewanie mieszkania na skórę maluszka?

Jaką bieliznę nosić w ciąży?

Porady

Sprawdzone atrakcje dla dzieci w Warszawie – co zobaczyć?

Wybierasz się na kilka dni do Warszawy razem z dzieckiem? W takim przypadku warto zaplanować wyjazd tak, aby również maluch mógł spędzić wtedy miło swój czas. Oto sprawdzone atrakcje dla dzieci w Warszawie, które spodobają się każdemu!

Centrum Nauki Kopernik

Najnowocześniejsze i największe w Polsce centrum nauki, które prezentuje ją od tej najbardziej przystępnej strony zarówno dla dzieci, jak i dla starszych odwiedzających. W wielu salach czekają rozmaite eksponaty i maszynerie, które pozwalają poznać na własnej skórze naukę w szerokim tego słowa znaczeniu.

Przy Centrum Nauki Kopernik działa także Planetarium Niebo Kopernika, które wyświetla kosmiczne filmy. Przy Centrum dostępny jest też plac zabaw.

Pałac Kultury i Nauki

To jeden z najbardziej znanych budynków w Warszawie – uznawany przez wielu także za symbol miasta. Pałac Kultury i Nauki warto zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale również od środka. Na XXX piętrze znajduje się taras widokowy z piękną panoramą Warszawy. Działają tam także Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN i Muzeum Domków dla Lalek, które są uwielbiane przez dzieci.

Stadion PGE Narodowy

Stadion Narodowy w Warszawie to również miejsce warte odwiedzin – zainteresuje nie tylko małych fanów piłki nożnej. Warto zobaczyć go z zewnątrz i od środka. PGE Narodowy oferuje możliwość zwiedzania na różnych trasach, także przygotowanych specjalnie dla dzieci. Można wtedy zobaczyć szatnie piłkarzy czy pograć w piłkę.

Teatry dla dzieci

Jeśli chodzi o kulturalne atrakcje dla dzieci w Warszawie, na uwagę zasługują teatry dziecięce. Na spektakl do www.teatrmalegowidza.pl można wybrać się z dzieckiem nawet od pierwszego roku życia. To doskonała alternatywa dla kina!

Warszawskie Stare Miasto

Spacer Starym Miastem także powinien być obowiązkowym punktem wycieczki do Warszawy. Można zobaczyć tutaj między innymi Zamek Królewski o kolumnę Zygmunta III, katedrę św. Jana, Kościół Jezuitów, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki.

Warszawskie zoo

Gdy pogoda dopisuje, warto także pomyśleć o wizycie w zoo w Warszawie. Na najmłodszych czeka mnóstwo interesujących zwierząt z całego świata.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym się kierować podczas wyboru sukienki dla...

Sklepy z odzieżą dla dzieci oferują mnóstwo modeli sukienek dla dziewczynek. Trzeba jednak...

Czego unikać, organizując urodziny dziecka?

​ Istnieją rodzice, którzy stawiają sobie za punkt honoru, aby przyjęcie urodzinowe ich...

Bravis – bo dzieci są dla nas najważniejsze!

​ Firma Bravis to wyjątkowy sklep internetowy, w którym zakupisz wszystko to, co potrzebne...