Polecamy

Przygotuj organizm malucha na nadejście zimy

Naucz dziecko dbać o higienę dzięki tym czterem sposobom

Porady

Sprawdzone atrakcje dla dzieci w Warszawie – co zobaczyć?

Wybierasz się na kilka dni do Warszawy razem z dzieckiem? W takim przypadku warto zaplanować wyjazd tak, aby również maluch mógł spędzić wtedy miło swój czas. Oto sprawdzone atrakcje dla dzieci w Warszawie, które spodobają się każdemu!

Centrum Nauki Kopernik

Najnowocześniejsze i największe w Polsce centrum nauki, które prezentuje ją od tej najbardziej przystępnej strony zarówno dla dzieci, jak i dla starszych odwiedzających. W wielu salach czekają rozmaite eksponaty i maszynerie, które pozwalają poznać na własnej skórze naukę w szerokim tego słowa znaczeniu.

Przy Centrum Nauki Kopernik działa także Planetarium Niebo Kopernika, które wyświetla kosmiczne filmy. Przy Centrum dostępny jest też plac zabaw.

Pałac Kultury i Nauki

To jeden z najbardziej znanych budynków w Warszawie – uznawany przez wielu także za symbol miasta. Pałac Kultury i Nauki warto zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale również od środka. Na XXX piętrze znajduje się taras widokowy z piękną panoramą Warszawy. Działają tam także Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN i Muzeum Domków dla Lalek, które są uwielbiane przez dzieci.

Stadion PGE Narodowy

Stadion Narodowy w Warszawie to również miejsce warte odwiedzin – zainteresuje nie tylko małych fanów piłki nożnej. Warto zobaczyć go z zewnątrz i od środka. PGE Narodowy oferuje możliwość zwiedzania na różnych trasach, także przygotowanych specjalnie dla dzieci. Można wtedy zobaczyć szatnie piłkarzy czy pograć w piłkę.

Teatry dla dzieci

Jeśli chodzi o kulturalne atrakcje dla dzieci w Warszawie, na uwagę zasługują teatry dziecięce. Na spektakl do www.teatrmalegowidza.pl można wybrać się z dzieckiem nawet od pierwszego roku życia. To doskonała alternatywa dla kina!

Warszawskie Stare Miasto

Spacer Starym Miastem także powinien być obowiązkowym punktem wycieczki do Warszawy. Można zobaczyć tutaj między innymi Zamek Królewski o kolumnę Zygmunta III, katedrę św. Jana, Kościół Jezuitów, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki.

Warszawskie zoo

Gdy pogoda dopisuje, warto także pomyśleć o wizycie w zoo w Warszawie. Na najmłodszych czeka mnóstwo interesujących zwierząt z całego świata.

Zobacz

Urocze meble dla niemowląt – najnowsze trendy...

​ Chcesz urządzić nowy pokoik dla niemowlęcia? W takim przypadku warto już teraz zobaczyć...

Blog parentingowy jako źródło wiedzy?

Znalezienie w internecie sprawdzonej wiedzy na jakikolwiek temat jest trudniejsze, niż można...

Gadżety, które ułatwią opiekę nad...

Narodziny dziecka do niezwykle ekscytujący momentu pełny radości, wzruszeń i obaw...