Polecamy

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na rozwój niemowlaka?...

Pierwsza kąpiel niemowlaka - jak to zrobić?

Lifestyle

5 zalet obrazów na płótnie dla dzieci

Obrazy na ścianę do pokojów dziecięcych to jeden z gorętszych trendów ostatnich lat jeśli chodzi o home decor, czyli wystrój wnętrz. Rodzice już dawno zdali sobie sprawę z tego, że odpowiednie dekoracje w domu nie dotyczą tylko salonu czy sypialni dorosłych, ale także, a może nawet przede wszystkim pokojów dziecięcych. Dużą popularnością cieszą się grafiki i obrazy na płótnie ze zwierzętami. Dlaczego? W tym artykule przedstawimy 5 zalet obrazów na płótnie dla dzieci.

Pierwsza zaleta to dostępność i cena grafik ze zwierzętami. Dzięki takim stronom jak https://revolio.pl można nabyć obrazy z ulubionymi zwierzętami dziecka bez wychodzenia z domu i w przystępnej cenie. Minęły czasy, w których tego typu gadżety kosztowały krocie i były trudno dostępne. W obecnych czasach, dzięki rozwoju technologii druku i powszechnym dostępie do internetu, każdy może stworzyć prawdziwe zoo na ścianie w pokoju dziecięcym swojego malucha.

Druga zaleta obrazów na płótnie ze zwierzakami to ich wpływ na kreatywność dziecka. Obrazy same w sobie są ciekawym elementem wystroju - mogą np. zachęcić dziecko do zainteresowania się sztuką. Nie od razu przecież ludzie zakochują się w klasycznych, poważnych obrazach, np. sztuce abstrakcyjnej czy impresjonizmie. Warto zacząć od podstaw, prostych, kolorowych wzorów, czyli od obrazów na płótnie ze zwierzętami. 

Po trzecie, obrazy przedstawiające zwierzęta zwiększają wrażliwość dzieci na żywe istoty. Warto od samego początku wychowywania dziecka wszczepiać w nim miłość do naszych futrzastych braci. Niejednokrotnie dzieci wręcz przywiązują się do tego typu obrazków, nazywają je i żyją z nimi jak z żywymi współlokatorami. Obrazki na ścianę do pokojów dziecięcych to świetna okazja, by krzewić w dzieciach wyrozumiałość i szacunek wobec przyrody.

obrazy na płótnie kids

 

Czwarty argument za obrazkami do pokoju dziecięcego to ich bezpieczeństwo. Jest wiele gadżetów, które dziecko może np. połknąć. Niektóre elementy wystroju wnętrz są ciężkie lub ostre i po prostu mogą zrobić dziecku krzywdę. Obrazy na płótnie ze zwierzętami nie są żadnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia dziecka. Są lekkie i najczęściej są w takich miejscach, że albo dziecko po nie nie sięgnie, albo po prostu nie wyrządzi mu ono żadnej krzywdy. Jako rodzic na pewno zrozumiesz wagę bezpieczeństwa dziecka, dlatego obrazy na płótnie mogą Cię zainteresować.

Piąta i ostatnia zaleta grafik ze zwierzętami dla dzieci to ich uniwersalność. Pasują do każdego, dziecięcego wystroju, ale nie będą też źle wyglądały w sypialni rodziców. Wystarczy dopasować je do reszty wystroju i gotowe - zarówno Ty, jak i Twoje dziecko macie swój własny, prywatny zwierzyniec na wyciągnięcie ręki. Obrazy ze zwierzętami są najczęściej malowane w prosty, wyrazisty, pastelowy sposób, dlatego pasują do większości typów pomieszczeń i wystrojów i nie będziesz mieć problemów z ich umieszczeniem i dopasowaniem. Nie trać zatem czasu i weź na kolana swoje dziecko, aby wspólnie poszukać grafik na ścianę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak powinniśmy obchodzić nasze urodziny?

Dobrze jest być wdzięcznym za to, co mamy w życiu i co udało nam się osiągnąć. Ale...

Ubranka dla dzieci - zadbaj o szafę swojej...

​Wyposażenie szafy naszej pociechy to całkiem przyjemny obowiązek. W sklepach znajdziemy...

Twój wymarzony ślub

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Zarówno para młoda, jak i...