Polecamy

Budowa skóry dziecka, czyli o czym warto wiedzieć!

Co powinno znaleźć się w szafie każdego modnego chłopca?

Lifestyle

Jak powinniśmy obchodzić nasze urodziny?


Dobrze jest być wdzięcznym za to, co mamy w życiu i co udało nam się osiągnąć. Ale otwórz oczy na szerszą perspektywę. Jeśli chcemy docenić owoce życia, musimy najpierw docenić drzewo, które je rodzi: same narodziny.

Narodziny są twoim początkiem. To okno na życiową szansę, szansę na wypełnienie swojej unikalnej misji. Urodziny są więc doniosłą okazją, którą należy uczcić tak, jak naród upamiętnia swoje narodziny lub jak organizacja świętuje swoje założenie. Jest to jednak coś więcej niż tylko okazja do otrzymania prezentów. Jest to okazja, by przypomnieć sobie dzień, w którym miało miejsce ważne wydarzenie, by świętować i dziękować oraz by zastanowić się nad tym, jak dobrze wypełniamy nasze powołanie.

Ponieważ czas sam w sobie jest jak spirala, każdego roku w dniu twoich urodzin dzieje się coś szczególnego: Ta sama energia, którą Bóg zainwestował w ciebie przy narodzinach, jest obecna ponownie. Naszym obowiązkiem jest być otwartym na tę siłę. Jak to zrobić? Zobowiązując się do życia zgodnego z wolą Boga i wykorzystując zdolności i zasoby, z którymi się urodziliśmy, aby doskonalić siebie i społeczeństwo, i aby uczynić świat dobrym i świętym domem dla Boga.

Urodziny to czas świętowania samych narodzin, radości życia. Jest to również okazja do przemyślenia swojego życia: Jak wielka jest rozbieżność między tym, co osiągnąłem, a tym, co mogę osiągnąć? Czy właściwie spędzam swój czas, czy też angażuję się w rzeczy, które odciągają mnie od mojego wyższego powołania? Jak mogę wzmocnić nić, która łączy moje życie zewnętrzne z wewnętrznym?

Urodziny mogą nas również nauczyć koncepcji odrodzenia. Wspominanie naszych narodzin to wspominanie nowego początku. Bez względu na to, jak sprawy potoczyły się wczoraj, czy w zeszłym roku, zawsze mamy zdolność, by spróbować ponownie. Twoje urodziny są odświeżeniem, szansą na regenerację - nie tylko materialną, ale i duchową.

W dniu swoich urodzin zbierz się z rodziną i przyjaciółmi i razem uczcie się czegoś znaczącego.

Nie ma lepszego sposobu na świętowanie urodzin niż popełnienie specjalnego aktu dobroci. Łatwo jest powiedzieć, że jesteś wdzięczny; o wiele lepiej jest pokazać to poprzez zrobienie miłego uczynku, czegoś, czego nie zrobiłeś wczoraj. Nie dlatego, że ktoś cię do tego zmusza. Nie dlatego, że ktoś to sugeruje. Ale po prostu dlatego, że twoja wewnętrzna dobroć, twoja dusza, chce wyrazić swoją wdzięczność za to, że się urodziła i żyje.

Taki akt dobroci sprawia Bogu wielką przyjemność, ponieważ widzi On, że dziecko, w które zainwestował, to konkretne dziecko, które chciał, aby urodziło się w danym dniu, żyje zgodnie ze swoim potencjałem. I nic, oczywiście, nie daje rodzicowi większej radości. To jest prawdziwe doświadczenie narodzin, prawdziwy początek życia pełnego znaczenia.

Życzenia urodzinowe - Piękne życzenia na urodziny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kolorowe naklejki z imieniem dziecka - kiedy...

Starannie zaprojektowane naklejki z imieniem dziecka w ostatnim czasie zyskują coraz większą...

4 rzeczy, których nie wiecie o kołdrach...

Kołdra obciążeniowa to niezwykle użyteczne narzędzie terapii u osób z zaburzeniami integracji...

Basen w ogrodzie

Sezon letni uznajemy za otwarty. Dziwny rok szkolny się skończył – zieci więc nie muszą...