Polecamy

Poduszka rogal do karmienia - poznaj korzyści zastosowania

Czym się kierować podczas wyboru sukienki dla dziewczynki?

Porady

Portal parentingowy – czym jest i czy warto po niego sięgnąć?

Internet daje bardzo szerokie możliwości dostępu do informacji. Aby uzyskać cenną dawkę wiedzy, nie musimy już kupować poradników i książek - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesujące nas zagadnienie, aby uzyskać dostęp do szerokiej i zróżnicowanej wiedzy zgromadzonej na stronach internetowych. Należą do nich tzw. portale parentingowe, które skupiają się na tematyce dotyczącej świadomego rodzicielstwa we współczesnym tego słowa znaczeniu.

Czym właściwie jest portal parentingowy?

Portal parentingowy to specjalny serwis internetowy, którego tematyka dotyczy głównie zagadnień związanych z szeroko pojętym rodzicielstwem. Jest dedykowany rodzicom oraz wszystkim osobom zainteresowanym tematami około dziecięcymi, w tym także dziadkom i starszemu rodzeństwu. Z zawartej na jego łamach wiedzy najwięcej skorzystają jednak rodzice, którzy uzyskają dostęp do informacji niezwykle przydatnych na każdym etapie sprawowania opieki nad dzieckiem. Portal parentingowy skupia się głównie na poradach, które ułatwiają rodzicom wychowywanie dziecka, pozwalają skutecznie rozwiązywać problemy oraz odpowiadają na najczęstsze wątpliwości.

Wiedza zawarta na łamach portali parentingowych jest najczęściej tworzona we współpracy ze specjalistami. Dobre i sprawdzone serwisy tego typu współtworzą m. in. pediatrzy, psychologowie dziecięcy, logopedzi oraz inni profesjonaliści, którzy posiadają wykształcenie kierunkowe i kwalifikacje pozwalające im na udzielania profesjonalnego wsparcia rodzicom. Zgromadzenie w jednym, łatwo dostępnym miejscu solidnej dawki wiedzy pozwala na uzyskanie szybkiego dostępu do potrzebnych informacji oraz daje możliwość samodzielnego rozwiązywania problemów. Warto jednak pamiętać, że żaden, nawet najlepszy portal parentingowy, nie zastąpi wizyty u specjalisty, należy go więc traktować jako pomoc i wsparcie, a nie jedyne rozwiązanie wszystkich problemów.

Jakie informacje znajdziemy na łamach portali parentingowych?

Portale parentingowe to w większości przypadków rozbudowane serwisy internetowe, które zawierają całe pokłady cennej wiedzy. Jest ona pogrupowana w kategoriach, najczęściej obejmujących określoną tematykę lub wiek dziecka. Z zawartej wiedzy mogą korzystać już osoby świadomie planujące rodzicielstwo - portal parentingowy podpowie m. in. jakie badania należy wykonać przed planowaną ciążą, jakie są jej pierwsze objawy, kiedy udać się na pierwszą wizytę u ginekologa i wiele innych. Przyszłe mamy oczekujące narodzin dziecka uzyskają natomiast pomoc w kompletowaniu wyprawki dla malucha, dowiedzą się, jak rozwija się ich dziecko oraz jak przygotować się do porodu i co zabrać ze sobą do szpitala.

Osobom, które są już szczęśliwymi rodzicami, portal parentingowy podpowie natomiast, jak prawidłowo wychowywać dziecko, aby wyrosło na szczęśliwego i samodzielnego człowieka. Oprócz stadiów prawidłowego rozwoju maluszka, rodzice dowiedzą się, w jaki sposób skutecznie wspierać jego naturalne dążenie do samodzielności, uzyskają propozycje ciekawych i rozwijających zabaw oraz szereg porad, jak rozwiązywać możliwe problemy wychowawcze. Portal parentingowy poleci im także praktyczne gadżety, książki i zabawki, w które warto zainwestować, aby ułatwić zarówno sobie, jak i dziecku zdobywanie nowych umiejętności.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Wózek duo combi – co warto wiedzieć?

Gdy w rodzinie mają pojawić się bliźniaki, rodziców czeka nieco więcej pracy i wydatków...

Foteliki dla niemowlaka – co należy wiedzieć?

Gdy rodzi się dziecko, chcemy zagwarantować mu wszystko, czego będzie potrzebowało do...

Nosidełko ergonomiczne dla noworodka – od...

Nosidełko to duże udogodnienie dla rodziców. Dzięki niemu możesz mieć swojego malucha zawsze...