Polecamy

Urocze meble dla niemowląt – najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Naucz dziecko dbać o higienę dzięki tym czterem sposobom

Ciąża

Jaką bieliznę nosić w ciąży?

Ciąża określana jest najpiękniejszym okresem w życiu kobiety, ale zależy to od odpowiedniego przygotowania. Ciało wysyła sygnały, których nie można lekceważyć, dbać trzeba też o samopoczucie. Podczas ciąży ważna jest odpowiednia odzież i bielizna. Oprócz pamięci o bobasie, kobieta pamiętać powinna także o sobie, ponieważ rosnący brzuch, nabrzmiałe piersi i napuchnięte nogi to chleb powszedni.

Jaki zatem wybrać biustonosz, majtki i rajstopy, aby czuć się jak najlepiej i dbać o zdrowie?

Jakie materiały najlepsze na bieliznę ciążową?

Odparzenia i zalegająca wilgoć mogą być powodem rozwijania się bakterii i powstawania infekcji. Dlatego sprawdzenie składu materiału to pierwszy element podczas wyboru bielizny. Nie jest zaskoczeniem, że najlepsze są materiały naturalne, a najbardziej polecane to: bawełna, bambus, i jedwab. Wszystkie z nich cechują się dobrą przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu skóra dobrze oddycha. Zaletą jest także brak reakcji alergicznych. Warunkowo polecić można również materiały syntetyczne, które zapewniają dobrą wentylację - mikrofaza i poliamid.

Odpowiednią wygodę dostarczą miękkie majtki i biustonosze, nieposiadające koronek, aplikacji i szwów. Firmy specjalizujące się w produkcji bielizny dla przyszłych matek posiadają w ofercie produkty, które charakteryzują się tymi cechami, a ponadto nie tracą nic z atrakcyjności.

Jaki biustonosz nosić w ciąży?

W okresie ciąży piersi znacząco rosną, dlatego ważne jest dobranie właściwego biustonosza. Wpłynie to na zmniejszenie ryzyka powstania rozstępów i uchroni przed utratą jędrności.

Ciężarne kobiety wybierać powinny biustonosze typu full cup, ponieważ są najbardziej zabudowane, co zapewnia idealne podtrzymanie i stabilność. Godny polecenia stanik powinien mieć też następujące cechy: szerokie ramiączka, mostek oraz regulację obwodu. Fiszbiny, których zadaniem jest utrzymanie piersi na miejscu, powinny być dopasowane do wielkości biustu najbardziej jak to możliwe, czyli przylegać do ciała, nie przecinać piersi pod pachą i posiadać dobrą wyściółkę. Biustonosz o takich właściwościach będzie komfortowy. Jeżeli jednak stanie się zbyt ciasny, trzeba go natychmiast wymienić.

Bielizna dla ciężarnych

Biustonosz podczas snu sprawia pewien dyskomfort, ale podczas ciąży warto zakładać go na noc, ponieważ piersi o większej masie rozciągają skórę. Może się to także przyczynić do bólów kręgosłupa. Żeby zminimalizować niewygodę podczas snu, można skorzystać z bezszwowego, sportowego stanika.

Jakie majtki nosić w ciąży?

Dla przyszłych mam przeznaczone są dwa typy majtek. Pierwszy to zwykłe figi, które mogą okazać się dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że materiał nie jest zbyt obcisły i nie drażni okolic intymnych. Druga propozycja to majtki z wysokim stanem, zaciągane na cały brzuch, które zapewnią dodatkowo ochronę przed utratą ciepła podczas chłodnych dni. Mogą także przejąć funkcję pasa ciążowego i podtrzymywać ciężar rosnącego dzieciątka.

Jakie rajstopy nosić w ciąży?

Niezalecane jest noszenie tradycyjnych rodzajów legginsów i rajstop. Producenci wytwarzają modele uciskowe, które dedykowane są dla kobiet w ciąży. Ich specjalna konstrukcja charakteryzuje się redukcją ilości i ciśnienia krwi w żyłach. Chronią też przed powstawaniem obrzęków, opuchlizny i żylaków, które często ukazują się podczas okresu ciążowego.

Kobiety ciężarne mogą wybierać wśród dużego wachlarza ofert, dzięki czemu znajdą bieliznę, która oferuje najwyższy komfort, a jednocześnie wspiera zdrowie i wygląda efektownie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Krew pępowinowa – pobieranie, przechowywanie i...

​ Krew pępowinowa jest bezcennym źródłem komórek macierzystych, które mogą zostać...

Kiedy lekarz zaleca KTG w ciąży?

​ Kardiotokografia (KTG) jest jednym z podstawowych badań przeprowadzanych u kobiet...

Jaki jest zalecany trening w ciąży?

W czasie trwania ciąży w kobiecym ciele zachodzi bardzo dużo zmian. Są one związane z...