Polecamy

5 zalet obrazów na płótnie dla dzieci

Co powinno znaleźć się w szafie każdego modnego chłopca?

Porady

Gadżety, które ułatwią opiekę nad niemowlakiem

Narodziny dziecka do niezwykle ekscytujący momentu pełny radości, wzruszeń i obaw dotyczących wychowania dziecka. Świeżo upieczeni rodzice muszą zadbać o to, by ich dziecku niczego nie brakowało, co wiąże się z zakupem wielu akcesoriów do opieki nam maluchami. Jak jednak wybrać je w odpowiedni sposób, by zapewnić sobie pomoc, a dziecku komfort, by wasze wspólne życie było proste i przyjemne?

Jak przygotować się na narodziny dziecka?

Gdy dowiadujesz się o ciąży, masz przed sobą jeszcze kilka miesięcy, które możesz spożytkować na odpowiednie przygotowanie się do narodzin i opieki nam maluchem. Będzie to od ciebie wymagało wiele energii i stresu oraz wielu pieniędzy, bowiem maluch potrzebuje mnóstwa akcesoriów, dzięki którym można zapewnić mu najlepszą możliwą opiekę. By mieć pewność, że kupisz tylko to, czego naprawdę potrzebujesz i nie powiesz zbędnie niektórych przedmiotów, warto podejść do ich kompletowania z głową. W tym wypadku z pomocą przychodzi wyprawka dla dziecka.

Wyprawka dla dziecka to zbiór przedmiotów, które należy skompletować przed narodzinami dziecka. By zebrać wszystko, co będzie potrzebne, najczęściej tworzy się listę, na której zapisuje się wszystko, co trzeba kupić. Jeśli więc szykujesz się do zakupów dla maluszka, weź kartkę i długopis, przejdź się po domu i dokładnie przyjrzyj się pomieszczeniu, które będzie sypialnią dziecka. Wyobraź sobie, co gdzie powinno stać, jak chcesz, żeby wyglądał pokój, by było ci wygodnie i bezpiecznie dla malucha. Potem zapisz wszystkie przedmioty, które twoim zdaniem powinny się tam znaleźć. Zwracaj również uwagę na zabezpieczenia ostrych rogów, szafek i drzwi, by odpowiednio ochronić malucha przed potencjalnymi zagrożeniami, jakie mogą stanowić dla niego przedmioty codziennego użytku.

Pamiętaj również o tym, by skompletować ubranka, zabawki, kosmetyki i małe akcesoria dla dzieci. Nie kupuj jednak zbyt dużo ubrań, bowiem dokładne wymiary noworodka poznasz dopiero, gdy przyjdzie na świat. Żeby więc nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, ogranicz się do dwóch – trzech sztuk każdego rodzaju ubranka, by więc co założyć na maleństwo zaraz po narodzinach. Resztę kupicie, gdy dziecko zostanie dokładnie zmierzone i będziecie już wiedzieć, jakie rozmiary ubrań i pieluch będą mu potrzebne.

Gdy masz już listę z zakupami, podziel ją na trzy części: listę dla mamy, dla taty i waszą wspólną, na której znajdą się przedmioty, które chcecie wybrać razem. Dzięki temu każde z was będzie czerpać przyjemność z zakupów, wybierając to, na czym najlepiej się zna i co zwyczajnie chce wybrać, a najważniejsze decyzje podejmiecie wspólnie, co sprawi, że nie będziecie niepotrzebnie kłócić się w tym pełnym emocji okresie przygotowań.

Gadżety, które warto mieć

Oprócz rzeczy niezbędnych, bez których nie można się obejść podczas opieki nad nowo narodzonym dzieckiem, są również i te fakultatywne, bez których dasz sobie radę, ale warto je mieć, by opieka nad maluchem była przyjemniejsza i prostsza oraz by zajmowała mniej czasu, który będzie można poświęcić na zabawę i rozwijanie zmysłów i zdolności malucha.

Ważnym akcesorium, które da ci pewność, że twoja pociecha nie będzie narażona na szkodliwe substancje i zarazki, które mogłyby jej bardzo zaszkodzić, jest sterylizator do butelek. Dzięki niemu znacznie łatwiej będzie ci zadbać o czystość tych akcesoriów i nie będziesz się zastanawiać, czy butelki zostały na pewno dobrze umyte. Warto również zastanowić się nad takim gadżetem, jak podgrzewacz do butelek – dzięki niemu szybko i w prosty sposób dostosujesz temperaturę posiłku dla dziecka tak, by była optymalna. Robiąc to bowiem ręcznie, łatwo przesadzić w którąś ze stron, sprawiając, że posiłek będzie zbyt ciepły lub zbyt zimny i trzeba będziesz tracić więcej czasu na doprowadzenie go do odpowiedniej temperatury.

Zadbaj również o spokojny sen swojego maleństwa. Jeśli masz problem z uśpieniem dziecka bądź często budzi się ono w nocy, zainwestuj w Szumisia – pluszowego misia z zainstalowanym wewnątrz głośnikiem, który wydaje z siebie tak zwany biały szum – dźwięki i tonacji i rejestrze zbliżonym do tego, który pociecha słyszała, gdy była jeszcze w brzuchu mamy. Tego typu odgłosy pomogą maluchowi się uspokoić i znacznie łatwiej będzie mu zasnąć spokojnie.

Gdy twoja pociecha podrośnie, trzeba będzie również pomyśleć o zakupie nowego wózka. Pierwszymi wózkami dla niemowlaków są zazwyczaj gondole – głębokie, dobrze zabudowane, z których maluch nie może wypaść i które doskonale chronią go przez owadami i najróżniejszymi warunkami pogodowymi. Gdy jednak maluch podrośnie, trzeba będzie kupić takie akcesorium, które zapewni mu wygodę. Doskonale nada się do tego wózek parasolka, zwana również spacerówką. Jest lekka, składana i w dalszym ciągu może skutecznie chronić przed nadmiarem słońca, deszczu bądź wiatru. Dodatkowo dziecko znajduje się w niej w pozycji siedzącej i w prosty sposób może wyjść, gdy będzie chciało się pobawić, a możliwość złożenia sprawi, że i tobie będzie dużo wygodniej.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak czyścić uszy dziecka?

​Woskowina gromadząca się w uchu jest przydatna, jednak jej nadmiar należy usuwać. Wydzielina...

Bezpieczny wózek dla dziecka, czyli jaki?

​Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko było bezpieczne. Dlatego jeszcze przed narodzinami, dba...

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na...

Gdy maluch przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Mata edukacyjna pozwala mu oswoić...