Polecamy

Szczotkuj zęby jak bohater

Czy okulary zerówki do komputera to dobry pomysł?

Dom

Odparzenia skóry u dzieci i dorosłych

Skóra niemowląt i dzieci jest jeszcze bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień niż skóra dorosłego człowieka. Mimo to, w obu przypadkach mogą pojawić się uciążliwe i bolesne podrażnienia wywołane np. długim leżeniem w jednej pozycji np. w czasie pobytu w szpitalu lub w przypadku noworodków i niemowląt – zbyt długim noszeniem zabrudzonej pieluszki. Właśnie w takich przypadkach wiele osób wykorzystuje właściwości preparatów, które pomagają chronić skórę przed kolejnymi podrażnieniami.

Odleżyny i pieluszkowe zapalenie skóry

Odleżyny to problem osób, które z powodu choroby lub tymczasowej niedyspozycji, zmuszone są do leżenia, w domu lub w szpitalu. Zwykle tworzą się one w miejscu nacisku, takich jak kręgosłup, kość potyliczna, zagłębienia kolan, łopatki, łokcie czy pięty. Mogą też powstać po założeniu gipsu, w miejscu, gdzie ociera on o ciało. Początkowa faza odleżyn to przebarwienie, następnie pojawiają się zasinienie i łuszczenie skóry. Miejsce to staje się wrażliwe na dotyk, a po pewnym czasie zaczyna się z niego sączyć płyn surowiczy. Odleżyn nie należy lekceważyć, nawet w ich początkowym stadium – w dłuższej perspektywie czasu mogą być bowiem odpowiedzialne za zakażenie organizmu.

Innym problemem związanym ze skórą jest jej pieluszkowe zapalenie, powstające na skutek zbyt długiego kontaktu skóry z czynnikami drażniącymi. W tym przypadku również na początku pojawia się zaczerwienienie, wysypka oraz pęcherzyki, z których może sączyć się płyn.

Jeśli zauważymy jakiekolwiek z opisywanych objawów, warto jak najszybciej działać. Warto sięgnąć po specjalistyczne produkty i kilka razy dziennie smarować nim miejsca podrażnione, dzięki czemu na skórze powstanie łagodny filtr chroniący skórę, a składniki zawarte w kosmetyku przenikną do głębszych warstw i przyspieszą jej regenerację (np. krem Sudocrem - www.apteka-melissa.pl/grupa/sudocrem)

Inne zastosowania

Takie preparaty zaliczają się do kosmetyków o wszechstronnym działaniu. Pomagają nie tylko w przypadku skóry podrażnionej przez pieluszkowe zapalenie czy odleżyny. Doskonale sprawdzają się także w przypadku niewielkich odmrożeń i oparzeń, w tym również tych słonecznych, pomagają pielęgnować skórę po goleniu, łagodzą podrażnienia po ukąszeniu owadów oraz pomagają w gojeniu niewielkich ranek i zadrapań. Oprócz tego, można je stosować na skórne reakcje alergiczne, trądzik oraz inne skórne stany zapalne. Kremy te są dedykowane zarówno dorosłym, jak i dzieciom już od pierwszych dni ich życia.

Uciążliwe problemy skórne dotykają nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Aby jak najlepiej pielęgnować delikatną skórę, warto zadbać o nią już od samego początku. Niezbędna jest także obserwacja jej reakcji na czynniki zewnętrzne, spożywane pokarmy oraz kosmetyki używane do codziennej pielęgnacji. Dzięki temu szybko wykluczymy to, co jej szkodzi, a zaczniemy stosować jedynie to, co działa korzystnie - długotrwale ją chroni oraz znacząco poprawia jej wygląd i kondycję!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Poduszka rogal do karmienia - poznaj korzyści...

Kompletowanie wyprawki jest ważnym elementem przygotowań do przyjścia na świat dziecka...

Trendy w dekoracji drzewka świątecznego...

​ Wraz z większą świadomością stylów wnętrza idą w parze nowe trendy z zakresu...

Jak przygotować dziecko do zostawiania pod...

​ W życiu mamy i dziecka nadchodzi w końcu taki czas, że trzeba zostawić malucha pod...