Polecamy

Dieta w ciąży: obalamy mity

Zabawki, które wpływają na rozwój dziecka

Rozwój

Zabawy dla dzieci na rodzinnych wakacjach

Lato to wyjątkowy czas dla wszystkich rodzin - długie dni i ciepłe wieczory zachęcają do wspólnej zabawy. Dzieci odkrywają w sobie tłumione wcześniej pokłady energii, a rodzice z przyjemnością biorą udział w coraz to bardziej kreatywnych zabawach dla dzieci. Wspaniale spędzony czas można zorganizować niezależnie od pogody i miejsca pobytu. Wystarczy tylko nieograniczona fantazja naszych pociech i kilka prostych akcesoriów, które zwykle mamy gdzieś pod ręką.

Jak zorganizować ciekawe zabawy dla dzieci?

Wielu dorosłych stara się wyszukiwać skomplikowane zabawy dla dzieci, nie wiedząc, że najlepsze są proste rozrywki i aktywności, które zwykle i tak urozmaicają same maluchy. Aby w pełni wykorzystać rodzinny wakacyjny czas w mieście możemy zaproponować dziecku piknik w parku, gdzie nie tylko będzie dużo miejsca do gry w piłkę czy wyścigów z przeszkodami, ale także z pewnością pociecha nawiąże znajomości z innymi rówieśnikami z okolicy. Taki piknik z powodzeniem można też zorganizować we własnym ogrodzie i zaprosić na niego rodzinę i znajomych z dziećmi. Inną propozycją mogą być wycieczki po okolicy i odkrywanie nieznanych dotąd pobliskich miejsc. W zależności od wieku mogą to być piesze lub rowerowe wyprawy. Inną opcją na spędzenie ciekawych i rozwijających wakacji w mieście jest udział w zajęciach, zabawach i piknikach organizowanych przez różne instytucje, fundacje i stowarzyszenia, które działają właśnie na rzecz wspierania rozwoju dzieci w każdym wieku.

 

Rodzicu, bierz udział w zabawach dla dzieci

Trzeba jednak pamiętać, że rola rodzica nie kończy się na samym wymyślaniu zabaw czy zaprowadzeniu dziecka na zorganizowane zajęcia. Trzeba jeszcze umieć i chcieć zaangażować się w zabawy dla dzieci (oto kilka możliwości: (https://blog-juniorangin.pl/lato-w-domu-w-co-sie-bawic-na-bezwyjazdowych-wakacjach/), bo nikt inny, jak tylko rodzice, dają swojemu maluchowi najlepszy przykład, jak cieszyć się życiem, co robić, aby zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać. Rodzice są wzorem dla swoich pociech, dlatego warto zachęcać je do wspólnej aktywności. Na początku może to być trudne, ale potem może okazać się wspaniałym sposobem na wspólne spędzanie czasu i poznawanie siebie nawzajem.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Zajęcia z malarstwa dla dzieci - jakie...

​Malarstwo dla dzieci może być świetną zabawą, a w dodatku dziecko może wynieść z takich...

Poczucie bezpieczeństwa u dzieci

Narodziny dziecka to moment, w którym zmienia się codzienność raz, na zawsze. Zarówno dla...

Jak sprawić, by mały uczeń pokochał plastykę?

Współczesne maluchy zaskakują swoimi umiejętnościami zarówno rodziców, jak i dziadków...