Polecamy

Soczewki toryczne jednodniowe a miesięczne - które wybrać?

Ergonomiczne wnętrze. Jak urządzić niewielką kuchnię?

Rozwój

Lego - kreatywne zabawki dla dzieci

Współcześni rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich dzieci często wybierają kreatywne zabawki. Należą do nich między innymi klocki, dzięki którym dziecko uczy się tworzyć realne budowle, niezwykłe pojazdy czy fantastyczne konstrukcje oraz działać metodycznie zgodnie z konkretną instrukcją. Zabawki kreatywne inspirują i pobudzają do działania. Ponadto zapewniają fantastyczną zabawę, dlatego są jednym z prezentów najchętniej kupowanych przez dorosłych oraz przyjmowanych z wielką radością przez dzieci. Oprócz zabawy i radości, którą dają dzieciom, spełniają także ważną funkcję edukacyjną. Mają na celu pobudzenie wyobraźni dziecka oraz wspomagają rozwój jego zdolności intelektualnych oraz manualnych.

Da każdego coś miłego

Klocki Lego są stale produkowane w tysiącach różnych zestawów i dostosowane do zainteresowań oraz możliwości manualnych poszczególnych grup wiekowych. Ponadto można wyróżnić zestawy tematyczne przeznaczone dla chłopców i dziewczynek.

Kreatywność oraz jakość na najwyższym poziomie

O najwyższą jakość wszystkich elementów składowych danego kompletu zadbała duńska firma Lego, znana i popularna od lat wśród dzieci i dorosłych na całym świecie. Lego to skrót od zwrotu „baw się dobrze” i w myśl tej zabawy klocki zapewniają wspaniałą zabawę zarówno małym, kilkuletnim dzieciom, jak również starszakom. Klocki te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każde dziecko mogło je bez problemu idealnie je złożyć tworząc efektowną i kolorową budowlę lub pojazd. Poza tym po złożeniu dziecko może kontynuować zabawę dzięki kolorowym ludzikom lub zwierzątkom dołączonym do danego kompletu. Dzięki temu zabawa klockami Lego nie polega jedynie na rozwijaniu manualnych umiejętności, lecz wspiera kreatywność. Wśród różnorodnych zabawek dla małych dzieci warto wybrać jeden z kilku zestawów Lego ®Duplo®dostępnych w sklepie https://www.smarkacz.pl/lego-duplo

Klocki dla najmłodszych - Lego Duplo

Duplo ® to seria kolorowych klocków przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Duże elementy są całkiem bezpieczne nawet dla malutkich dzieci umożliwiając dobrą zabawę. Klocki inspirują do budowania ciekawych obiektów, takich jak farma ze zwierzętami, autobus czy pociąg z cyferkami oraz zaczarowany zamek. Kolorowe figurki, postaci i czarodziejskie przedmioty z bajek lub sympatyczne zwierzątka pozwalają na tworzenie różnych historii. Pociąg w trzema wagonikami z kolorowymi cyferkami zapewnia naukę cyferek, a zestaw „Herbatka u Belli” przenosi dziecko w zaczarowany świat bajek.

Niezwykłe emocje – klocki dla najmłodszych

Projektanci klocków Lego zadbali o edukację najmłodszych dzieci wprowadzając je w skomplikowany świat uczuć i emocji. Małe dziecko nie rozumie jeszcze pewnych mechanizmów związanych z uczuciami, dlatego warto oswajać je z nimi również poprzez zabawę. Dzięki zabawie klockami przedstawiającymi kolorowe postaci w różnych stanach emocjonalnych małe dziecko uczy się rozpoznawać i rozumieć różne emocje swojemu maluchowi nauczyć się, jak rozpoznawać i rozumieć różne emocje.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Zajęcia z malarstwa dla dzieci - jakie...

​Malarstwo dla dzieci może być świetną zabawą, a w dodatku dziecko może wynieść z takich...

Poczucie bezpieczeństwa u dzieci

Narodziny dziecka to moment, w którym zmienia się codzienność raz, na zawsze. Zarówno dla...

Jak sprawić, by mały uczeń pokochał plastykę?

Współczesne maluchy zaskakują swoimi umiejętnościami zarówno rodziców, jak i dziadków...