Polecamy

Jak szukać pracy przez Internet?

Witamina C – codzienna dawka odporności

Porady

Jak modnie, wygodnie i tanio ubrać maluszka

​Zakup ubranek dla dzieci, to dla rodziców spory wydatek. Najbardziej odczuwalny dla domowego budżetu jest zakup zimowej wyprawki. W jaki sposób zrobić zakupy dla dziecka na zimę i nie wydać przy tym majątku?

Małe dziecko mały kłopot…

W przypadku małych dzieci szczególnie często musimy myśleć o wymianie garderoby. Do pierwszego roku życia maluch rośnie bardzo intensywnie i szybko. Dokonując zakupu ubranek, czapeczek zimowych w październiku, kiedy to zaczynają się pierwsze chłody, bardzo często za miesiąc, czy dwa okazuje się, że garderoba malucha już na niego nie pasuje. Konieczny jest więc zakup kolejnego kompletu zimowej wyprawki.

Nie kupuj na zapas!

Dokonując zakupów z dużym wyprzedzeniem, mamy dużą szansę na to, że rozmiar nie będzie właściwy. Mimo iż posezonowe przeceny kuszą obniżkami, często po prostu nie warto. Dziecko rośnie skokowo, przez co jego wzrost za kilka miesięcy jest nie do przewidzenia. Sytuacja jest najtrudniejsza w przypadku najmłodszych dzieci, które ubieramy w jednoczęściowe kombinezony – tutaj nawet centymetr ma znaczenie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla maluchów jest zrezygnowanie z zakupu klasycznego kombinezonu na rzecz śpiworka, który możemy na stałe zamontować w foteliku, czy wózku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy często wchodzimy do środka i wychodzimy na  zewnątrz np. podczas zakupów. Jeżeli dzieci ubrane są w klasyczne kombinezony często, po wejściu do pomieszczenia, mamy problem szczególnie jeśli maluch śpi. Rozebranie go z kombinezonu bez budzenia nie jest możliwe. W przypadku śpiworka po prostu rozpinamy, odkrywamy i mamy pewność, że maluszek nie będzie przegrzany podczas codziennych zakupów.

Komfort przede wszystkim

Ubranie musimy dopasować do upodobań naszego dziecka. Większość maluchów nie lubi zimowych ubrań – krępują ruchy, są grube. Dlatego musimy zwracać dużą uwagę na właściwy rozmiar ubranek. Warto pamiętać, że kiedy ubieramy dziecko w gruby śpiwór,  unikajmy ciepłego ubrania pod spodem – dziecku nie dość, że będzie niewygodnie, to będzie mu także zbyt ciepło. Najlepiej więc żeby mieć pod ręką kilka wariantów okryć wierzchnich dla malucha: kurteczkę, cienki kombinezon, przyda się także i cieplejszy. Musimy więc skompletować pełną zimową garderobę dla naszej pociechy.

Używane? Nie do końca!

Zakup nowego kombinezonu i czapeczki to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych. Jeżeli mówimy o starszaku, do kombinezonu należy także zakupić buty, co może podwoić wydatek. Mamy maluchów wiedzą, że dzieci korzystają z tego typu odzieży niewiele i naprawdę krótko. Najczęściej po jedynym sezonie ubranko nadal wygląda jak nowe. Warto zatem rozważyć zakup używanej odzieży dla dzieci. Kombinezony i śpiworki dla niemowląt znanych marek, których jakość jest naprawdę wysoka, możemy kupić używane, za ułamek ich ceny w sklepie. Co więcej, po zimowym sezonie możemy dalej odsprzedać takie ubranko i odzyskać, część poniesionych kosztów.

Sprzedaż używanych niepotrzebnych już przedmiotów jest bardzo praktyczna. Dzięki temu zdobywamy środki na zakup kolejnych niezbędnych ubrań, czy akcesoriów dla dzieci. Warto sprawdzić  ciekawe oferty w serwisie Pokato.pl, gdzie możemy sprzedać niepotrzebne nam rzeczy i kupić to, co aktualnie jest nam niezbędne i to w bardzo korzystnych cenach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak czyścić uszy dziecka?

​Woskowina gromadząca się w uchu jest przydatna, jednak jej nadmiar należy usuwać. Wydzielina...

Bezpieczny wózek dla dziecka, czyli jaki?

​Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko było bezpieczne. Dlatego jeszcze przed narodzinami, dba...

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na...

Gdy maluch przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Mata edukacyjna pozwala mu oswoić...