Polecamy

Odparzenia skóry u dzieci i dorosłych

Jak przygotować dziecko do zostawiania pod opieką niani?

Porady

Pierwszy fotelik samochodowy – top 5 najchętniej wybieranych

Wybór pierwszego fotelika samochodowego dla dziecka to duże wyzwanie. Pierwsza podróż z dzieckiem ze szpitala to niemały stres dla rodziców. Warto go choć trochę ograniczyć wybierając solidny i chętnie wybierany przez innych rodziców fotelik samochodowy. Jak wiadomo wyedukowani w kwestii bezpieczeństwa rodzice szukają fotelików, które posiadają wkładkę dla noworodka, najlepiej 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, możliwość rozkładania w kilku pozycjach, aż do leżącej oraz przede wszystkim posiadających wysokie oceny w testach zderzeniowych. Dlatego postanowiliśmy przedstawić wam top 5 najchętniej wybieranych pierwszych fotelików, pod kątem wyżej wymienionych kryteriów.

Miejsce 5: Kiddy Evoluna i-Size II

Piąte miejsce w naszym rankingu zajął fotelik Kiddy Evoluna i-Size II. Jest to fotelik samochodowy, który otrzymał dobrą ocenę w testach zderzeniowych ADAC. Jego największą wadą jest dość wysoka cena. Nie ma tu również 5-punktowych pasów bezpieczeństwa, a jedynie 3-punktowe. Jednak należy zaznaczyć, że takie pasy są również bezpieczne dla dziecka. Ten fotelik jednak posiada wiele udogodnień, a jedną z nich jest możliwość rozłożenia na płasko fotelika także podczas podróży samochodem, co jest dość rzadko spotykane, gdyż zazwyczaj jeśli istnieje taka możliwość, to jedynie podczas zamontowania na stelażu wózka bądź też w domu, czy na wykeździe kiedy w awaryjnej sytuacji zastępuje kołyskę. Jest to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu absorbującej uderzenia ramy pod plecami. Regulowana podstawa fotelika samochodowego ponadto ułatwia dopasowanie go do kanapy samochodowej, co często bywa problemem. Oczywiście fotelik posiada wkładkę dla noworodka, dlatego może być użytkowany od pierwszych chwil życia.

Miejsce 4: Maxi-Cosi Pebble Plus

Na czwartym miejscu wśród najchętniej wybieranych pierwszych fotelików samochodowych znalazł się Maxi-Cosi Pebble Plus, który zachęca przede wszystkim połączeniem korzystnej ceny i najwyższej jakości. Otrzymał bowiem najwyższą ocenę w testach zderzeniowych ADAC. Wyposażony jest również w system SPS, dlatego maluszek będzie chroniony przed bocznymi uderzeniami. Tu do dyspozycji jest również wkładka dla noworodka oraz bezpieczne 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. Zintegrowany daszek chroni dziecko przed ostrym słońcem, a regulacja zagłówka i szelek barkowych pozwala zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo. Warto zauważyć, że jest to model fotelika dopuszczony do używania w samolotach, dlatego jeśli poszukujesz również tej funkcji, to może być to naprawdę trafny wybór.

Miejsce 3: Be Safe iZi Go

Firma Be Safe to znany skandynawski producent fotelików, którego poleca wielu młodych rodziców. Dlatego w naszym rankingu nie mogło zabraknąć jego fotelików RWF. Na trzecim stopniu podium uplasował się fotelik samochodowy Be Safe iZi Go. W testach zderzeniowych otrzymał dobrą ocenę i charakteryzuje się ergonomicznym kształtem. Głębokie siedzisko, a także 5-punktowe pasy bezpieczeństwa są niewątpliwymi atutami tego modelu fotelika. Nie zabrakło tu również pałąku do przenoszenia, a także osłony przeciwsłonecznej.

Miejsce 2: Britax Romer Baby-Safe Plus SHR II

Na drugim stopniu podium uplasował się fotelik samochodowy RWF – Britax Romer Baby-Safe SHR II. Na uwagę zasługuje w nim aż 7-stopniowa regulacja zagłówka i pasów barkowych. Fotelik wyposażony jest w dodatkową wyściółkę dzięki czemu noworodek może mieć większą ochronę w czasie podróży samochodem. Regulowany uchwyt, a także funkcja bujania sprawiają, że w przerwach w podróży, a także w domu fotelik może służyć jako kołyska. Oczywiście na największą uwagę zasługuje tu bardzo dobra ocena w testach zderzeniowych ADAC.

Miejsce 1: Be Safe iZi Go Modular i-Size

Zwycięzcą naszego rankingu został fotelik samochodowy Be Safe iZi Go Modular i-Size, który posiada doskonały stosunek jakości do ceny. Oczywiście otrzymał najwyższą ocenę w testach ADAC, a ponadto posiada wiele przydatnych funkcji. Przede wszystkim został wyposażony w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, z dodatkowym pasem biodrowym, co zapewnia najwyższe standardy w kwestiach ochrony przed wypadkiem. Doskonałe profilowanie z miękkim obiciem zapewnia komfort. Nie zabrakło tu również ochrony przed uderzeniem bocznym, która przewyższa standardy homologacji R129. Materiał zapewnia odpowiedni poziom wentylacji, a daszek ochronę przeciwsłoneczną do 50+UPF. To niekwestionowany lider wśród fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy.

Szukając pierwszego, najbezpieczniejszego fotelika samochodowego dla dziecka warto skorzystać z powyższego rankingu. Wymienione modele posiadają wszystkie najważniejsze cechy jakie powinien posiadać pierwszy fotelik samochodowy. Na bezpieczeństwie dziecka nie można oszczędzać, jednak największą uwagę trzeba zwracać na oceny w testach oraz łatwość dopasowania do kanapy samochodowej. Oczywiście, mimo możliwości przypinania pasem, warto wybierać do fotelików bazę ISOFIX, która gwarantuje prawidłowe zamontowanie fotelika.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak czyścić uszy dziecka?

​Woskowina gromadząca się w uchu jest przydatna, jednak jej nadmiar należy usuwać. Wydzielina...

Bezpieczny wózek dla dziecka, czyli jaki?

​Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko było bezpieczne. Dlatego jeszcze przed narodzinami, dba...

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na...

Gdy maluch przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Mata edukacyjna pozwala mu oswoić...