Polecamy

Sprawdzone atrakcje dla dzieci w Warszawie – co zobaczyć?

Artykuły szkolne - jak wybierać?

Lifestyle

Basen w ogrodzie

Sezon letni uznajemy za otwarty. Dziwny rok szkolny się skończył – zieci więc nie muszą przesiadywać przed komputerami, by uczyć się zdalnie. Zamiast tego mogą odpocząc od elektroniki i spędzać znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu. Wiele z nich uwielbia bawić się na basenach oraz innych kąpieliskach. Niektóre nie muszą wybierać się w podróż, aby znaleźć orzeźwienie w wodzie, mają bowiem basem pod samym domem, bo w ogrodzie.

Basen dla dzieci w ogrodzie

Najlepiej z wodą oswojone są maleńkie dzieci. W końcu jeszcze niedawno, w okresie płodowym, przebywały w wodach płodowych, rosło w nich przez dziewięć miesięcy. Stanowiły ono ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład wstrząsami. Stąd też żywioł wody instynktownie kojarzy się noworodkom z bezpieczeństwem. Dlatego nie dziwi nas, że istnieją szkoły pływania dla niemowląt. Okazuje się, że nie tylko nie boją się wody – jak wielu dorosłych – ale szybko opanowują technikę pływania. Na starsze lata zdecydowanie trudniej przyswoić sobie tę ważną przecież umiejętność. Nie tylko przydaje się do tego, by miło spędzać czas nad wodą, ale nieraz pozwala uratować swoje lub czyjeś życie.

W okresie wakacji kąpieliska są wręcz oblegane przez dzieci oraz ich rodziców. Dorośli dużo czasu spędzają na plaży, natomiast ich pociechy rzadko kiedy wychodzą z wody. Chyba jedynie po to, aby przekąsić coś smacznego. W sierpniu i lipcu rozpoczynają się długie upalnie dni. Nie zawsze jest okazja, by się ochłodzić nad jeziorem. Wówczas zastąpi je basen ogrodowy. Dzieci, które dotąd niezbyt pewnie czuły się w wodzie, nabiorą wprawy i oswoją się z nią. Pomocne w tym mogą być różnorodne zabawki (na przykład dmuchana piłka plażowa) i akcesoria do kąpieli, które ją uatrakcyjnią.

Różne modele basenów

Baseny do ogrodu występują w wielu kształtach i rozmiarach. Dla jednego dziecka i wtedy, kiedy nie mamy dużo miejsca do zagospodarowania, wystarczy mniejszy model. Innym razem zdecydujemy się na większy. Wówczas cała rodzina może wspólnie się orzeźwić i razem się bawić. Poszczególne propozycje mają też różne dodatkowe atrakcje. Jest nią na przykład niewielka drabinka. Wchodząc na nią, dziecko poczuje się, jakby miało wziąć udział w zawodach pływackich na basenie olimpijskim!

Zwykle oferowane baseny, mimo swych różnic, łączy to, że są proste w obsłudze. Napełnienie do niego wody, a następnie spuszczenie z niego nie są czynnościami skomplikowanymi i pracochłonnymi. Po sezonie kąpielowym, basen zostaje zwinięty i schowany do następnego lata.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Wakacyjny obóz nad pięknym jeziorem

​Wakacje nad jeziorem to jedno z marzeń, które warto spełnić. Czas spędzony blisko wody, w...

Modne ubrania dla małych dzieci

Sposób ubierania dziecka ma duży wpływ na jego komfort, a także wygodę w ciągu dnia. Ponadto...

Kosz na zużyte pieluchy - co to takiego?

Kosz na zużyte pieluchy Magic to doskonałe rozwiązanie, aby zapobiegać nieprzyjemnym zapachom...