Polecamy

Czy kołdra obciążeniowa leczy ADHD?

Czego unikać, organizując urodziny dziecka?

Pierwsza komunia święta to wydarzenie przede wszystkim duchowe. Jednak prezenty to ważny aspekt tej uroczystości. Nie można więc zawieść młodego katolika i podarować mu taki prezent, o jakim marzy. Przed nabyciem podarunku dobrze jest podpytać dziecko, co chciałoby dostać, a następnie porozmawiać z jego rodzicami, czy wybór ich pociechy to dobry pomysł. W końcu dzieci miewają różne zachcianki, a niektóre z nich mogą być dla ich rodziców nie do zaakceptowania. Warto o tym pamiętać, zanim kupi się dziecku quada czy laptopa.

Zegarek na komunię

Mimo upływu lat zegarek to nadal doskonały prezent na komunię. Spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Ten tradycyjny podarunek zyskuje dziś nowe życie, bowiem do wyboru jest naprawdę spora grupa zegarków o bardzo różnym designie i w przystępnej cenie. Bogata jest także kolorystyka zegarków komunijnych, dzięki czemu urządzenie można idealne dopasować do upodobań dziecka przystępującego do komunii świętej. W sklepach znaleźć można modele eleganckie, ale i bardziej młodzieżowe. Popularne stały się też zegarki sportowe, np. wodoszczelne, będące towarzyszami w treningach.

Rower na komunię

Rower to kolejny, bardzo tradycyjny prezent, który na pewno zadowoli każde dziecko. Należy go jednak dobrze dobrać do dziecka, przede wszystkim do jego wzrostu. Ważne jest także to, czy dziecko woli poruszać się po płaskim terenie, czy jego ulubionym zajęciem jest szybka jazda po wertepach i leśnych ścieżkach. Nie warto kupować rowerów w supermarketach – może ich cena jest atrakcyjna, ale mogą jedynie zniechęcić dziecko do korzystania z dwukołowca. Bez wątpienia ich jakość pozostawia wiele do życzenia, a ponadto mogą nawet powodować kontuzje. Lepiej zebrać kilka osób i wspólnie kupić dziecku dobry, nowy rower, kosztujący około 1000 zł. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  1. Rodzaj roweru – rower na komunię może być przede wszystkim miejski lub górski (MTB). Pierwszy z nich sprawdzi się w razie dojazdów do szkoły, a drugi będzie lepszy do zabaw na wyboistym terenie.
  2. Przerzutki – powinny być obecnie chociaż z tyłu, aby dziecku łatwiej było się poruszać na pagórkowatym podłożu. Aby sterować przerzutkami, używa się manetek, które mogą być cynglowe lub obrotowe. Ich rodzaj nie wpływa na jakość zmiany biegów.
  3. Waga – rower na komunię powinien być dość lekki, najlepiej z ramą aluminiową. Dzięki temu nie tylko dziecku będzie łatwiej jeździć, ale też lekki rower bez problemu będzie można wnieść po schodach czy włożyć do samochodu.
  4. Koła – zazwyczaj dzieciom przystępującym pierwszy raz do komunii świętej poleca się rowery z kołami 24". Znaczenie tutaj ma jednak wzrost dziecka. Jeśli mierzy mniej niż 120 cm, warto zakupić rower o mniejszych kołach, natomiast jeśli mierzy więcej niż 145 cm, dobrze jest podarować mu rower o kołach przeznaczonych także dla dorosłych, czyli 26". 

Komunia to podniosła uroczystość dla każdego dziecka. Ponadto niezwykle radosna, ponieważ w tym dniu dostaje się wyjątkowe prezenty. Nadal dobrym pomysłem jest zakup dewocjonaliów czy Biblii. Zegarek na komunię, najlepiej w ulubionych kolorach dziecka, to także idealne rozwiązanie. Goście mogą także złożyć się na rower na komunię, który pozwoli dziecku ścigać się z przyjaciółmi, czy udać się na wycieczkę z rodzicami.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak czyścić uszy dziecka?

​Woskowina gromadząca się w uchu jest przydatna, jednak jej nadmiar należy usuwać. Wydzielina...

Bezpieczny wózek dla dziecka, czyli jaki?

​Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko było bezpieczne. Dlatego jeszcze przed narodzinami, dba...

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na...

Gdy maluch przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Mata edukacyjna pozwala mu oswoić...