Polecamy

Dieta z myślą o rozwoju niemowlęcia – ważne zasady dla każdego...

Tablica magnetyczna w pokoju dziecka

Dom

Liczy się wnętrze, ale opakowanie też jest ważne - kilka sprawdzonych pomysłów na pakowanie prezentów

Wręczanie prezentów to jedna z najprzyjemniejszych czynności, tym bardziej, jeśli na twarzy obdarowanej osoby pojawia się szeroki uśmiech. Najważniejszy jest oczywiście sam gest i pamięć o bliskich, jednak nie bez znaczenia pozostaje efektowne opakowanie upominku, które z pewnością zrobi jeszcze większe wrażenie. Warto zadbać o to, aby pakowanie prezentów było równie staranne i estetyczne co sam podarunek. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na to, jak pakować prezenty.

Oryginalne i kolorowe torebki na prezenty

To najprostszy i chyba najbardziej popularny sposób na pakowanie prezentów. Jednak, aby w jakiś sposób sprawić, by opakowanie to było wyjątkowe, warto zadbać o odpowiedni nadruk na torbie. Najlepiej, aby w jakiś sposób nawiązywał do tego, co zostanie umieszczone w środku bądź do charakteru i zainteresowań osoby obdarowywanej. W przypadku zabawy tematycznej, wzór torebki może nawiązywać do motywu przewodniego imprezy, a przy przyjęciach okolicznościowych - do wydarzenia. Możliwości i różnych wzorów torebek na prezenty szukaj na GoDan Party.

Pudełka na prezenty

Pomysłowym pakowaniem prezentów, aczkolwiek ostatnio mniej praktykowanym, jest umieszczanie upominków w opakowaniach tekturowych. Można do tego celu wykorzystać specjalne ozdobne pudełka na prezenty bądź pudełka, które pozostały po zakupie butów, komputera czy czegokolwiek innego. Zaletą pudełka jest to, że można w nim umieścić kilka prezentów naraz, dodatkowo, nie da się rozpoznać po kształcie, co jest w środku i nie ma też możliwości, aby w jakiś sposób podejrzeć zawartość. Gotowe pudełka ozdobne można zostawić bez niczego, jednak opakowania z odzysku, najlepiej jest owinąć ozdobnym papierem, przyozdobić kokardką albo naklejkami.

Minimalistyczne dodatki

Kolejną metodą na to, jak pakować prezenty jest wykorzystanie popularnego w ostatnich latach szarego papieru. Sam w sobie jest gładki i wygląda dość przeciętnie, jednak sekret tkwi w dodatkach. Na święta można dołożyć gałązką świerku, na wiosnę umieścić łodyżkę świeżego kwiatu polnego, natomiast na jesieni kilka kolorowych liści. Oprócz takich akcentów, niezbędny będzie również sznurek bądź kolorowa wstążka do przewiązania pakunku. Na tak minimalistycznym opakowaniu dobrze będą wyglądały również inne ozdoby. Kokardy i taśmy do pakowania prezentów dostępne są m.in. na godanparty.pl.

Opakowanie z żartem

Ciekawym sposobem na pakowanie prezentów dla młodzieży jest wykorzystanie elementów żartobliwych, takich jak na przykład taśma z napisem uwaga, nie otwierać czy taśmy policyjnej. Na gładkim papierze można również samodzielnie wypisać jakieś humorystyczne życzenia bądź wypisać podpowiedzi dotyczące zawartości.

Trochę inny papier do pakowania prezentów

Innym sposobem na pomysłowe pakowanie prezentów jest zastosowanie nietypowych rozwiązań. Zamiast tradycyjnego papieru do pakowania, można na przykład użyć gazety. Bardzo efektowne i pomysłowe są również opakowania ze starych banknotów czy innych elementów. Liczy się kreatywność i dobra znajomość osoby, która ma otrzymać prezent.

Prezent w koszyku

Nie od dziś komponowanie całych zestawów prezentowych umieszczonych w ozdobnych koszach cieszy się popularnością. Zastosowanie kosza ozdobionego wstążkami dodaje upominkowi dużego uroku. Ogromną zaletą kosza jest to, że można w nim umieścić wiele elementów, zarówno prezenty rzeczowe, jak i słodycze, owoce, kartkę z życzeniami czy ręcznie wykonane ozdoby i upominki.

Prezent w prezencie

Dość żartobliwym sposobem na pakowanie prezentów jest wykorzystanie kilku opakowań. Działa to na zasadzie rosyjskich matrioszek. Prezent o małych wymiarach umieszcza się na początku w niewielkim opakowaniu, które następnie wkłada się do nieco większego pudełka. Czynność tę należy powtórzyć kilka razy. Z pewnością wywoła to wiele śmiechu i przedłuży moment rozpakowywania, niepewności i oczekiwania na upominek.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Poduszka rogal do karmienia - poznaj korzyści...

Kompletowanie wyprawki jest ważnym elementem przygotowań do przyjścia na świat dziecka...

Trendy w dekoracji drzewka świątecznego...

​ Wraz z większą świadomością stylów wnętrza idą w parze nowe trendy z zakresu...

Jak przygotować dziecko do zostawiania pod...

​ W życiu mamy i dziecka nadchodzi w końcu taki czas, że trzeba zostawić malucha pod...