Polecamy

Trend na żłobek – Dlaczego warto oddać dziecko do żłobka?

Czy dzieci powinny chodzić do przedszkola?

Lifestyle

Ubranka dla dzieci - zadbaj o szafę swojej pociechy

​Wyposażenie szafy naszej pociechy to całkiem przyjemny obowiązek. W sklepach znajdziemy piękne, kolorowe ubranka dla dzieci, które przykuwają wzrok, a po kilku sekundach znajdują się już w naszym koszyku. Ale wygląd to nie wszystko, co powinniśmy brać pod uwagę kupując odzież dla naszego malucha.

Ubranka dla dzieci kupujemy często pod wpływem chwili. Są one też popularne jako prezent z okazji urodzin czy rozmaitych świąt. Warto jednak postawić przede wszystkim na jakość materiałów oraz na wygodę małych użytkowników - modne, choć niezbyt nielubiane bluzeczki, spodnie, czy kurtki jedynie przeleżą na dnie szafy i nie sprawią radości ani nam ani naszym pociechom. 

Jakie ubranka dla dzieci warto kupić? 

Zarówno doświadczeni rodzice, jak i ci, którzy dopiero debiutują w tej roli stają przed dylematem, jak wybierać ubranka dla dzieci. Wcale nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dla przypomnienia, przedstawiamy kilka wskazówek, którymi warto się kierować. 

  • Zwracajmy uwagę na materiał - najlepsze będą te naturalne, jak bawełna i len, które pozwalają skórze oddychać  oraz nie wywołują podrażnień czy reakcji alergicznych.  
  • Czytajmy metki - znajdziemy na nich informacje na temat barwników i surowców używanych do produkcji takich ubrań. Ubranka dla najmłodszych nie powinny być farbowane sztucznymi barwnikami. 
  • W przypadku tego typu odzieży musimy sprawdzać czy nie ma ona drobnych elementów, jak troczki, sznureczki czy niewielkie guziczki, które mogą okazać się niebezpieczne.
  • Wygoda - ubranka dla dzieci nie powinny powodować dyskomfortu i krępować ruchów małych użytkowników. 

Ciekawe propozycje komfortowych i modnych ubranek znajdziesz między innymi na www.kaufland.pl/asortyment/kuniboo.html. Dzięki nim z pewnością każdy urozmaici garderobę swojego malucha. 

Rozmiary ubranek dla najmłodszych dzieci

Duże znaczenie w czasie zakupów ubranek dla dzieci ma też rozmiarówka tej odzieży. Na początku trudno się w niej odnaleźć, bo nieco różni się ona od tej dla dorosłych. Ale te pierwsze trudności bardzo szybko znikają, gdy przyjrzymy się poniższej rozpisce. 

  • Dla najmłodszych - do pierwszego roku życia - przeznaczone są ubranka w rozmiarach od 56 do 80. 
  • Starsze dzieci - do drugiego roku życia - zwykle noszą rozmiary 86 i 92. 
  • Dla trzylatków przeznaczone są ubrania rozmiaru 98.
  • A dla czterolatków - 104. 

Rozmiarówka odzieży określana jest nie tylko na podstawie wieku, ale też wzrostu dziecka i to też warto brać pod uwagę. Pamiętajmy też, że rozmiary ubranek różnych firm mogą się nieco od siebie różnić, dlatego przez zakupem konkretnej rzeczy warto ją zmierzyć, aby mieć pewność, że będzie odpowiednia dla naszego szkraba. 

Właściwe zorganizowanie dziecięcej garderoby to zadanie, z którym mierzą się wszyscy rodzice już od pierwszych chwil życia pociechy. I choć początkowo zajmuje ono nieco czasu, warto go poświęcić, aby w przyszłości zakup ubranek trwał zaledwie kilka chwil, a one same spełniały oczekiwania naszych małych smyków.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Wakacyjny obóz nad pięknym jeziorem

​Wakacje nad jeziorem to jedno z marzeń, które warto spełnić. Czas spędzony blisko wody, w...

Modne ubrania dla małych dzieci

Sposób ubierania dziecka ma duży wpływ na jego komfort, a także wygodę w ciągu dnia. Ponadto...

Kosz na zużyte pieluchy - co to takiego?

Kosz na zużyte pieluchy Magic to doskonałe rozwiązanie, aby zapobiegać nieprzyjemnym zapachom...