Polecamy

5 sposobów na przekonanie dziecka do picia wody

Egzema u dzieci – przyczyny, objawy, leczenie

Rozwój

Poczucie bezpieczeństwa u dzieci

Narodziny dziecka to moment, w którym zmienia się codzienność raz, na zawsze. Zarówno dla rodziców, jak i dla malucha to wkroczenie w całkowicie nowy świat i tylko od właściwego podejścia będzie zależało, w jaki sposób sobie poradzimy. Z tego powodu już okres ciąży jest niezwykle istotny, ponieważ dba się o dietę, odpowiednią ilość ruchu, ale także o zapewnienie maksymalnego spokoju. W końcu to spokojna ciąża ma ogromny wpływ na to, jak będzie funkcjonował układ nerwowy maluszka.

Kołyska dla maluszka

Bardzo popularnym trendem w ostatnim czasie jest zakupienie kołyski dla dziecka. Z jednej strony bujanie działa wyciszająco, natomiast z drugiej strony można mieć maluszka obok siebie. To szczególnie ważne, gdy jest przygotowany pokój dla noworodka, jednak po narodzinach rodzice chcą mieć go obok siebie. Wiadomo, że poczucie odpowiedzialności za nowego członka rodziny zwycięża i chce się być z maluszkiem cały czas, a nie tylko za dnia. Ponadto posiadanie kołyski powoduje, że można będzie dowolnie przestawiać ją między pomieszczeniami. Dzięki temu, gdy jest potrzeba, można będzie ją posiadać nawet na tarasie i wygodnie robić coś w ogrodzie, wiedząc, że dziecko jest obok. Posiadanie kołyski dla malucha daje komfort postawienia jej w sypialni rodziców, szczególnie w początkowych miesiącach, ponieważ to wtedy zapewnienie poczucia bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie dla układu nerwowego. Pierwsze pół roku życia dziecka to nie tylko oswajanie się z całkowicie nowym światem, ale również intensywny rozwój tego układu. Odpowiednia stymulacja bodźcami sprawia, że można usprawnić ten rozwój, ale jednocześnie zapewnić maluszkowi komfortowe warunki do snu. Oznacza to, że kołyska jest wspaniałym rozwiązaniem na początek, ponieważ pozwala na oswojenie się z całkowicie nową sytuacją zarówno przez rodziców, jak i samo dziecko.

Kołyska drewniana dla dziecka

Co to jest kołyska wertykalna?

Z pewnością niejednokrotnie wiele osób spotkało się właśnie z tą nazwą, jednak i tak nie są w stanie stwierdzić, czym różni się od tradycyjnej. Otóż tradycyjna kołyska buja się na boki, natomiast wertykalna wzdłuż ciała maluszka. Kupując kołyskę, należy mieć na uwadze, że to właśnie ruch do przodu i do tyłu działa stymulująco na układ nerwowy. Powód jest niezwykle prosty, maluch pamięta go jeszcze z łona matki. Ponadto w identyczny sposób usypia się dziecko w ramionach, dlatego działa to na nie kojąco i przyspiesza moment zaśnięcia. Kołyska DREAMER™ to rozwiązanie, które sprawdziło się już u wielu. Szczególnie duże znaczenie ma sam mechanizm, który zapewnia spokojne i rytmiczne bujanie. Należy o tym pamiętać, ponieważ zbyt intensywne kołysanie działa drażniąco i może przyczyniać się do problemów z układem nerwowym w późniejszym czasie. Kołyska wertykalna pozwala na sposób ruchu, który dziecku jest doskonale znany. Ponadto z praktycznego punktu widzenia zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjna wersja. Poruszanie się do przodu i do tyłu pozwala na ustawienie kołyski tuż przy ścianie czy łóżku rodziców bez obaw, że coś się porysuje czy uszkodzi. Na szczególną uwagę zasługuje sam fakt, że kołyska DREAMER ™ jest na tyle kompaktowa, że nawet w dość małej sypialni się zmieści. Tym samym można będzie spać z noworodkiem w jednym pomieszczeniu, bez obaw, że nie usłyszymy jego płaczu.

Kołyska czy łóżeczko?

Właściwie każdy rodzic stoi przed tego typu dylematem. Jednocześnie należy pamiętać, że to właśnie kołyska sprawdzi się najlepiej przez pierwsze pół roku życia malucha. Nie tylko działa kojąco na układ nerwowy, ale doskonale go stymuluje do rozwoju i wpływa pozytywnie na samopoczucie malucha. Zostało udowodnione, że jeśli maluch będzie otrzymywał bodźce, które doskonale zna na początku swojego życia, to wpływa to pozytywnie na jego późniejszy rozwój. Ponadto posiadanie kołyski pozwala na to, by dziecko znajdowało się obok niezależnie od pory dnia czy nocy. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, tym bardziej że kołyska wertykalna może znajdować się zaraz przy ścianie czy łóżku i nie wymaga posiadania dodatkowego miejsca. Z tego powodu jej zakup wydaje się korzystną decyzją dla każdego maluszka. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfortu nie tylko dziecku, ale również rodzicom.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Zajęcia z malarstwa dla dzieci - jakie...

​Malarstwo dla dzieci może być świetną zabawą, a w dodatku dziecko może wynieść z takich...

Jak sprawić, by mały uczeń pokochał plastykę?

Współczesne maluchy zaskakują swoimi umiejętnościami zarówno rodziców, jak i dziadków...

Kursy szybkiego czytania dla dzieci w Warszawie...

Grafika: materiały partnera Jeśli szukasz sposobu, dzięki któremu Twoje dziecko będzie...