Polecamy

Jaki wpływ ma ogrzewanie mieszkania na skórę maluszka?

Jak przetrwać ciążę zimą?

Porady

Wózek duo combi – co warto wiedzieć?

Gdy w rodzinie mają pojawić się bliźniaki, rodziców czeka nieco więcej pracy i wydatków. Trzeba kupić więcej ubranek, dodatkowe akcesoria i wózek, który będzie odpowiedni dla takiej parki. Jak zatem zabrać się za wybór odpowiedniego wózka, który będzie pasował dla dwójki dzieci?

Idealny wózek dla dwojga

Wybór odpowiedniego wózka dla bliźniąt nie jest wcale łatwym zadaniem. Na początek rodzice muszą zmierzyć szerokość drzwi wejściowych, a także sprawdzić, czy dany model jest w stanie bez problemu zmieścić się w bagażniku. Wiadomo przecież, że wózek duo combi nie należy do najmniejszych i najlżejszych.

Istnieją dwa rodzaje wózków. W jednych dzieci są obok siebie. W drugim – jedno na drugim. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dlatego najważniejsze jest wybranie takiego wózka, który w naszym przypadku najlepiej się sprawdzi, nie istnieje bowiem jeden uniwersalny model, który byłby odpowiedni dla każdego.

Waga wózka

Trzeba przyznać, że waga wózka i waga dwójki dzieci to już całkiem sporo. Zwłaszcza dla świeżo upieczonej mamy. Dlatego trzeba zadbać, by wózek nie był za ciężki. Staje się wtedy nieporęczny, niewygodny z prowadzeniu (zwłaszcza na zaśnieżonych, oblodzonych czy nierównych drogach). Jednak nie może być także za lekki, gdyż wtedy łatwiej może się wywrócić, a to jest niebezpieczne dla dzieci.

Długość i szerokość wózka

Jak zostało już wspomniane, wózek może mieścić siedziska jedno obok drugiego lub jedno za drugim. W tym pierwszym wypadku musimy brać pod uwagę to, że będzie dosyć szeroki, a w związku z tym możemy mieć problem ze zmieszczeniem go w mieszkaniu czy w samym wejściu do sklepu. Przeważnie taka podwójna gondola może mierzyć do 90 cm. Ważne jest także, by spacerówka nie była za wąska, gdyż dla dziecka może to być mało przyjemne.

W przypadku siedzisk jednego za drugim także trzeba zwrócić uwagę na wady. Wózek staje się węższy. Największy problem może być przy samym kierowaniu wózkiem (skręcaniu czy zawracaniu).

Jakie koła wybrać do takiego wózka?

Trzeba zauważyć, że koła to jeden z ważniejszych elementów, które wpływają na komfort jazdy dziecka. Większe łatwiej pokonują nierówności. Najlepszym rozwiązaniem są koła pompowane, gdyż radzą sobie na każdym terenie. Koła piankowe nadają się za to przede wszystkim w mieście. Jednak poza miastem mogą radzić sobie zdecydowanie gorzej. Każdy większy wzgórek ziemi może być nieprzyjemnie odczuwany dla dziecka.

Dodatkowo dobrym rozwiązaniem w bliźniaczym wózku są koła przednie skrętne.

Czy wózek się składa?

Kolejną kwestią jest to, czy wózek ma możliwość składania się. Zwłaszcza gdy chcemy go przewozić w samochodzie. Istotne jest to, by wózek dawał się bez problemu składać jednej osobie, nie wymagał większego nakładu sił i nie wymagał zdejmowania kół.

W jaki sposób podróżować – oczami dziecka

Skoro już omówiliśmy kwestię wyboru wózka oczami rodzica, to może warto spojrzeć na to także oczami dziecka, które będzie podróżować takim wózkiem, więc warto zadbać o to, by była to dla niego prawdziwa przyjemność.

Dzieci mają zmienny nastrój. Czasami są w dobrym humorze i wtedy chętnie siedzą obok swojego rodzeństwa w wózku. Kiedy indziej całkowicie im to przeszkadza (np. maluchy się kłócą, zaczepiają, zabierają jedzenie czy zabawki), a wtedy lepiej wybrać opcję jeden za drugim. Jednak które dziecko będzie siedzieć z przodu?

To z tyłu może być niezadowolone, że nie widzi świata tak dobrze i będzie kopać brata czy siostrę z przodu. Jak widać, ma to swoje plusy i minusy, dlatego trzeba dobrze przemyśleć taki zakup.

Dlatego na rynku pojawił się także wózek, który można dowolnie modyfikować zależnie od własnych potrzeb. Jest to dobre rozwiązanie, dzięki któremu można za każdym razem zmienić konfigurację i to jeszcze bardziej niż w przypadku zwykłego wózka. Z pewnością rodzice chętnie będą korzystać z takich możliwości modyfikacji.

Podsumowanie

A na koniec po prostu podsumujmy, jak powinniśmy zabrać się za wybór idealnego wózka dla dzieci. Sprawdź, czy:

  • - Jest odpowiednio stabilny
  • - Łatwo się go prowadzi
  • - Jaką ma wagę
  • - Jaką ma szerokość i długość
  • - Jakie ma koła
  • - Jak się składa

Gdy te kryteria odpowiednio przemyślimy, z pewnością wybieramy odpowiedni wózek dla swoich maluchów i nie będziemy musieli się przejmować jazdą wózkiem. A zatem warto dobrze się nad tym zastanowić i przejrzeć wiele możliwości, jakie są dostępne na rynku.

Źródło: https://markowewozki.pl

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czy okulary zerówki do komputera to dobry...

Coraz więcej osób pracuje przed komputerem, spędzając w ten sposób nawet kilka lub więcej...

Idealne dyscypliny sportowe w trakcie zimy

Chcąc zapewnić całej rodzinie odpowiednią rozrywkę w trakcie zimowych miesięcy, postaw na...

Warsztaty chemiczne jako sposób na naukę chemii

Ideą eksperymentu chemicznego dla dzieci jest nauczenie najmłodszych rozumienia reakcji...