Polecamy

Basen w ogrodzie

Kiedy brzuszek maluszka jest jeszcze niedojrzały…

Zdrowie

Co zabrać na wakacje? Kompletujemy apteczkę

Wakacje to czas beztroski, zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu. Nasze dzieci nareszcie mają wolne od szkoły, my bierzemy urlop w pracy. Spędzamy czas rodzinnie, bawiąc się i rozmawiając z najbliższymi. Ale licho nie śpi. Również latem – a może szczególnie wtedy – jesteśmy narażeni na różnego rodzaju dolegliwości. Zdarzają się kontuzje, skaleczenia, zatrucia pokarmowe. Na wszystkie te nieprzyjemności musimy być dobrze przygotowani. Jak skompletować wakacyjną apteczkę? Podpowiadamy, co zabrać na urlop.

Maści i plastry na rany

Żeby lato przebiegło bez większych przygód, musimy być do niego solidnie przygotowani. W naszej wakacyjnej apteczce powinny się znaleźć wszystkie leki i wyroby medyczne pierwszej potrzeby. Jednymi z częstszych urlopowych dolegliwości są różnego rodzaju skaleczenia i zadrapania wynikające z beztroskiej zabawy na dworze. Wspinanie się po drzewach, bieganie po plaży i łąkach, wchodzenie na pomost nad jeziorem – wszystkie te zabawy mogą się skończyć ranami. Dlatego zawsze miejmy pod ręką zestaw plastrów i środek odkażający, który pozwoli szybko zdezynfekować ranę. Świetnie sprawdzają się maści i spraye – wygodne i całkowicie bezpieczne.

Elektrolity na wypadek biegunki

Każdy rodzic wie, jak uciążliwą dolegliwości bywają problemy trawienne u dzieci. Biegunka, wymioty, ból brzucha – objawy te mogą się pojawić na skutek zjedzenia nieświeżych produktów, po spożyciu nieumytych owoców i warzyw lub wkładania brudnych rąk do buzi. Jeśli zauważymy, że u naszej pociechy pojawiła się biegunka, sięgnijmy po elektrolity dla dzieci, które zapobiegną groźnemu dla zdrowia odwodnieniu. Podawajmy je maluchowi po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach, by uzupełnić w organizmie niezbędne dla zdrowia minerały. Na dołączonej do opakowania ulotce znajdziemy dokładne dawki dopasowane do wagi i wieku naszych pociech. Elektrolity dla dzieci to produkt, który się znaleźć w naszej wakacyjnej apteczce.

Krem do opalania

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – to znana nam wszystkich prawda, do której jednak często zapominamy się stosować. Pamiętajmy o niej przede wszystkim latem. Do apteczki zapakujmy więc krem do opalania z wysokim filtrem i nakładajmy go na skórę przed każdym wyjściem z domu. Smarujmy się również po każdej kąpieli w wodzie i nakładajmy dodatkową warstwę co kilka godzin. Zabiegi takie pozwolą uchronić się przed groźnym dla zdrowia poparzeniem słonecznym. Dzieci należy smarować kremem z SPF 50. Do tego kapelusz lub czapka i unikanie słońca w godzinach okołopołudniowych. Na wszelki wypadek weźmy też ze sobą żel lub spray na oparzenia słoneczne, który złagodzi skutki nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne i ukoi ból z nich wynikający.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Poporodowe zapalenie tarczycy - specyfika choroby

Poporodowe zapalenie tarczycy to autoimmunologiczna choroba tarczycy spowodowana przez...

Oparzenia skóry. Jak sobie z nimi radzić?

​ Poparzenia to jedne z najczęściej występujących uszkodzeń skóry. Jak prawidłowo sobie...

Jak bezpiecznie czyścić uszy u dzieci i...

​Uszy to bardzo ważny narząd. Odpowiadają oczywiście za nasz słuch, ale również za zmysł...