Polecamy

Jak rozpoznać dobrego optyka?

Co korzystnie wpływa na rozwój dziecka? Poznaj zalecenia ekspertów

Lifestyle

Twój wymarzony ślub

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Zarówno para młoda, jak i ich bliscy traktują temat poważnie. Dwa światy łączą się w jeden, na zawsze. Nic więc dziwnego, że ślub wymaga pięknej oprawy. Eleganckie suknie, wytworne garnitury. I najważniejsze: suknia ślubna panny młodej i garnitur pana młodego.

Niezwykle ważna moda. Posiada własnych, indywidualnych projektantów i dedykowane Tygodnie Mody Ślubnej. Suknie ślubne, bielizna, pończosznictwo, buty, biżuteria, make up, obrączki, torty - to wszystko składa się na ten wymarzony, idealny wygląd w tym jednym wyjątkowym dniu, do którego małżeństwo będzie wracać co roku, świętując kolejne jubileusze. Wszystko musi być idealne, by pokazywać kolejnym pokoleniom fotografie i filmy.

Moda ślubna swoim zakresem, poza outfitem panny młodej i pana młodego, obejmuje sukienki dla druhen, garnitury dla drużby, ubrania rodziców pary młodej. Rządzi się również swoimi prawami, można więcej niż heute cotoure. Wiele sklepów, tych online i stacjonarnych, posiada specjalne działy z modą ślubną, gdzie znajdą się sukienki zaprojektowane z myślą o zabawie weselnej. Biżuteria i kolorowe akcesoria tworzy się z myślą o prezentowaniu ich na ślubach i przyjęciach weselnych.

Różne materiały, kolory, kroje, hafty. Ważne jest, by sukienkę dopasować do typu urody, figury i myśli przewodniej charakteryzacji. Każdego roku część trendów ulega zmianom, a część motywów pozostaje od lat bez zmian. Do wyboru mamy modę w stylu klasycznym, ale i awangardową. Avril Lavigne do ślubu poszła w czarnej sukni, więc ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Trendem 2020 nadal pozostaje prostota, wysokiej jakości materiały i tradycyjny krój. Warto postawić na podkreśloną talię i ozdobne koronki. Głęboki dekolt to alternatywa dla mocno odkrytych pleców, z naciskiem na solidną konstrukcję. Długi, zamaszysty rękaw w kształcie motyla zyskuje na popularności. Zamiast krótkiego bolerka można wybrać tiulową lub koronkową pelerynę. Również kolory wykraczają poza schemat. Poza bielą i ecrue, beż, złoto, srebro i pastele tworzą cudowne kompozycje.

Mogłoby się wydawać, że buty ślubne są mało istotne. Większość panien młodych stawia przede wszystkim na wygodę (nic dziwnego, w końcu musi przetańczyć całą noc), ale buty są równie ważnym elementem. W 2020 można śmiało wybrać kontrastowe kolory i ślubne balerinki.

Męska moda ślubna również poluźnia zasady. Panowie mogą wybrać zarówno jasny, jak i bordowy, czy też styl retro lub casual, byleby zachować elegancję, ale i własną osobowość.

I chociaż każdy, kto ślub ma już za sobą, wie, że całe wydarzenie jest zwykle dalekie od ideałów (ideały są nudne, trzeba mieć co wspominać), nadal traktuje przygotowania niezwykle poważnie. Najwięcej czasu i pracy pochłania wybranie idealnego garnituru, idealnej sukni. Najpierw poszukiwania, przymiarki, oczekiwanie na towar, kolejne przymiarki i poprawki. Wiele osób decyduje się zatrudnić eksperta ślubnego, by wszystko było perfekcyjne. W języku angielskim funkcjonuje nawet określenie na osoby niezwykle poważnie traktujące tematu ślubu, tzw. bridezilla.

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kolorowe naklejki z imieniem dziecka - kiedy...

Starannie zaprojektowane naklejki z imieniem dziecka w ostatnim czasie zyskują coraz większą...

4 rzeczy, których nie wiecie o kołdrach...

Kołdra obciążeniowa to niezwykle użyteczne narzędzie terapii u osób z zaburzeniami integracji...

Basen w ogrodzie

Sezon letni uznajemy za otwarty. Dziwny rok szkolny się skończył – zieci więc nie muszą...