Polecamy

Kilka wskazówek jak zadbać o zdrowie małego brzuszka

Przytulanki dla dzieci – jaką odgrywają rolę?

Porady

Jak szukać pracy przez Internet?

Chcesz zmienić pracę na lepszą? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę na rynku pracy? Mamy kilka wskazówek, które pozwolą ci na znalezienie takiej pracy, o jakiej marzysz.

Doskonale wiemy, że nie jest to zadanie lekkie, łatwe i mamy także świadomość tego, że pochłania wiele czasu. Nie wszyscy nawet wiedzą gdzie warto zapoznawać się z ogłoszeniami o pracę przez Internet. Dla niektórych wydaje się to „śliskim tematem”. A wcale nie musi tak być! Wystarczy wiedzieć gdzie szukać i jak sprawić, aby ktoś się nami zainteresował!

Portale ogłoszeniowe

Jeśli szukasz pracy, Internet to idealne narzędzie do wyszukiwania ofert zatrudnienia. Wystarczy wejść na dowolny portal ogłoszeniowy, a tam znajdziesz mnóstwo ofert pracy. Ogłoszenia najczęściej podzielone są na różne kategorie na przykład ze względu na miejsce jej wykonywania, czy specjalizację. W ten sposób, będziesz mógł szybko odnaleźć to co Ciebie interesuje. Chcesz zostać tłumaczem? Nie ma problemu. Na przykład tutaj znajdziesz sporo ofert o pracę jako tłumacz i to przez Internet!

Zastanów się jakich ofert szukasz

Zanim przystąpisz do odpowiadania na ogłoszenia, zastanów się jaką pracę chcesz wykonywać. Co jest dla Ciebie ważne? Czy chcesz mieć blisko do pracy, a może chcesz zarabiać więcej niż do tej pory. Jakie zawody nie wchodzą w grę. Jeśli na przykład nie lubisz pracy z ludźmi, możesz od razu postanowić, że nie będziesz pracował w obsłudze klienta. Wiedząc czego chcesz, a czego nie, łatwiej będzie Ci znaleźć pracę idealną.

Przygotuj CV

CV i list motywacyjny to dwa dokumenty, o które najczęściej proszą potencjalni pracodawcy. Pamiętaj, aby Twoje CV było jak najbardziej profesjonalne. Zdjęcie z wakacji, czy Facebook’a nie jest najlepszym pomysłem. W tym dokumencie powinny znaleźć się takie informacje, jak: imię i nazwisko, data urodzenia, miejsca zamieszkania, dane kontaktowe, wykształcenie, dotychczasowe doświadczenie, poziom znajomości języków obcych, czy zainteresowania. Wszystkie informacje zawarte w CV powinny być prawdziwe. Kłamstwo zawsze wychodzi na jaw, dlatego nie warto próbować. Jeśli oceniasz swoją znajomość języka obcego na słabą, napisz o tym. Jeśli nie lubisz mówić po angielsku i nie masz zamiaru nad tym pracować, powiedz szczerze jak jest. Drugim dokumentem jest list motywacyjny. Nie odrzucaj z góry ogłoszeń, które zawierają prośbę o taki list. Większość osób tak właśnie postępuje. Jeśli dana oferta pracy jest interesująca, poświęć 20 minut na napisanie listu, a może to będzie praca Twoich marzeń?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Wózek duo combi – co warto wiedzieć?

Gdy w rodzinie mają pojawić się bliźniaki, rodziców czeka nieco więcej pracy i wydatków...

Foteliki dla niemowlaka – co należy wiedzieć?

Gdy rodzi się dziecko, chcemy zagwarantować mu wszystko, czego będzie potrzebowało do...

Nosidełko ergonomiczne dla noworodka – od...

Nosidełko to duże udogodnienie dla rodziców. Dzięki niemu możesz mieć swojego malucha zawsze...