Polecamy

Tablica magnetyczna w pokoju dziecka

Zabawy dla dzieci na rodzinnych wakacjach

Porady

Jak szukać pracy przez Internet?

Chcesz zmienić pracę na lepszą? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę na rynku pracy? Mamy kilka wskazówek, które pozwolą ci na znalezienie takiej pracy, o jakiej marzysz.

Doskonale wiemy, że nie jest to zadanie lekkie, łatwe i mamy także świadomość tego, że pochłania wiele czasu. Nie wszyscy nawet wiedzą gdzie warto zapoznawać się z ogłoszeniami o pracę przez Internet. Dla niektórych wydaje się to „śliskim tematem”. A wcale nie musi tak być! Wystarczy wiedzieć gdzie szukać i jak sprawić, aby ktoś się nami zainteresował!

Portale ogłoszeniowe

Jeśli szukasz pracy, Internet to idealne narzędzie do wyszukiwania ofert zatrudnienia. Wystarczy wejść na dowolny portal ogłoszeniowy, a tam znajdziesz mnóstwo ofert pracy. Ogłoszenia najczęściej podzielone są na różne kategorie na przykład ze względu na miejsce jej wykonywania, czy specjalizację. W ten sposób, będziesz mógł szybko odnaleźć to co Ciebie interesuje. Chcesz zostać tłumaczem? Nie ma problemu. Na przykład tutaj znajdziesz sporo ofert o pracę jako tłumacz i to przez Internet!

Zastanów się jakich ofert szukasz

Zanim przystąpisz do odpowiadania na ogłoszenia, zastanów się jaką pracę chcesz wykonywać. Co jest dla Ciebie ważne? Czy chcesz mieć blisko do pracy, a może chcesz zarabiać więcej niż do tej pory. Jakie zawody nie wchodzą w grę. Jeśli na przykład nie lubisz pracy z ludźmi, możesz od razu postanowić, że nie będziesz pracował w obsłudze klienta. Wiedząc czego chcesz, a czego nie, łatwiej będzie Ci znaleźć pracę idealną.

Przygotuj CV

CV i list motywacyjny to dwa dokumenty, o które najczęściej proszą potencjalni pracodawcy. Pamiętaj, aby Twoje CV było jak najbardziej profesjonalne. Zdjęcie z wakacji, czy Facebook’a nie jest najlepszym pomysłem. W tym dokumencie powinny znaleźć się takie informacje, jak: imię i nazwisko, data urodzenia, miejsca zamieszkania, dane kontaktowe, wykształcenie, dotychczasowe doświadczenie, poziom znajomości języków obcych, czy zainteresowania. Wszystkie informacje zawarte w CV powinny być prawdziwe. Kłamstwo zawsze wychodzi na jaw, dlatego nie warto próbować. Jeśli oceniasz swoją znajomość języka obcego na słabą, napisz o tym. Jeśli nie lubisz mówić po angielsku i nie masz zamiaru nad tym pracować, powiedz szczerze jak jest. Drugim dokumentem jest list motywacyjny. Nie odrzucaj z góry ogłoszeń, które zawierają prośbę o taki list. Większość osób tak właśnie postępuje. Jeśli dana oferta pracy jest interesująca, poświęć 20 minut na napisanie listu, a może to będzie praca Twoich marzeń?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak czyścić uszy dziecka?

​Woskowina gromadząca się w uchu jest przydatna, jednak jej nadmiar należy usuwać. Wydzielina...

Bezpieczny wózek dla dziecka, czyli jaki?

​Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko było bezpieczne. Dlatego jeszcze przed narodzinami, dba...

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na...

Gdy maluch przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Mata edukacyjna pozwala mu oswoić...