Polecamy

Jak wspierać naturalny rozwój dziecka, bez nadmiernego obciążania...

Pierwsze obuwie dla noworodka i dziecka

Żywienie dziecka

Jak kupować dobre deserki owocowe dla niemowląt?

Deserki dla niemowląt nie są niezbędnym składnikiem diety, ale pozwalają na jej urozmaicenie i dostarczenie małemu organizmowi dodatkowych witamin i minerałów. Deserki możemy przygotowywać samodzielnie, ale możemy też kupić te gotowe. Jak wybrać najlepsze?

Owocowe deserki można wprowadzać już od 4-5. miesiąca życia u dzieci żywionych mieszkankami mleka. To właśnie w tym okresie możemy zacząć podawać maluchowi różnego rodzaju przeciery owocowe, na przykład z jabłka, bananów czy malin. Po 6. miesiącu życia dziecka można wprowadzić do diety takie owoce jak gruszki, morele czy śliwki. Od 9. miesiąca życia dozwolone są z kolei cytrusy, truskawki czy ananasy.

Deserki z owoców możemy przygotowywać dla dziecka samodzielnie – wystarczą tylko świeże owoce, ale możemy również zakupić je jako gotowe. Takie gotowe deserki owocowe dla niemowląt doskonale sprawdzają się wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na przyszykowanie czegoś dla dziecka – gdy jesteśmy w podróży, na spacerze, w domu, ale nie mamy możliwości przyrządzenia czegoś od zaraz. Są zatem bardzo wygodne – wystarczy tylko odkręcić słoiczek i od razu można podać dziecku posiłek.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup słoiczka z deserkiem dla niemowlęcia, warto wiedzieć, jak wybierać najlepsze produkty tego typu. Najważniejsze to zwrócenie uwagi na skład – to właśnie on powie nam, czy mamy do czynienia z dobrej jakości produktem, czy też lepiej poszukać czegoś innego. W składzie deserku nie powinny znajdować się dodatkowe cukry oraz sole, a także substancje konserwujące, barwiące i smakowe. Cały cukier powinien pochodzić z owoców – wtedy nie jest on dodatkowo ujęty w składzie.

Oczywiście, zwróćmy również uwagę na to, od jakiego miesiąca możemy podawać konkretne deserki owocowe dla niemowląt – informacje możemy znaleźć na opakowaniu. Więcej na https://humana-baby.pl/kategoria/posilki-owocowe-100-organic/. Warto też spojrzeć na datę ważności, aby produkt nie był przeterminowany. Jego konsystencja powinna być też jednolita – rozwarstwienie może świadczyć o tym, że deserek był źle przechowywany.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kilka wskazówek jak zadbać o zdrowie małego...

Problemy z brzuszkiem u niemowląt to prawdziwy „temat rzeka”. Tylko my rodzice...

Suplementy diety dla dzieci - kiedy podawać i...

​ Dzieci często podatne są na choroby, przeziębienia, głównie jest to zależne od pogody...

Tłusty Czwartek w wersji dla malucha

Zbliża się doroczne święto obżarstwa – Tłusty Czwartek. W  tym roku, ponieważ...