Polecamy

Zdrowotne dolegliwości po porodzie naturalnym – czy jest na nie...

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na rozwój niemowlaka?...

Żywienie dziecka

Idealna butelka do karmienia, czyli jaka?

Rodzice małych dzieci muszą podejmować wiele ważnych wyborów. Jednym z nich jest zakup odpowiedniej butelki do karmienia. Powinna posiadać ona szereg udogodnień, dzięki którym karmienie będzie komfortowe dla rodzica i dziecka, a także bezpieczne.

W ofercie sklepów można znaleźć wiele różnych butelek. Jak jednak wybrać tą najlepszą? Poniżej znajdziesz kilka cech butelki idealnej, co ułatwi dokonanie prawidłowego wyboru.

Mleko mamy jest najlepsze

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że mleko mamy jest dla dziecka najlepsze. To właśnie w nim znajdują się wszystkie ważne składniki, które pozwalają zadbać o prawidłowy rozwój dziecka oraz zaspokojenie głodu i pragnienia. Niestety nie zawsze karmienie piersią jest możliwe. Niezależnie od powodów, dobrym rozwiązaniem sytuacji jest odciąganie pokarmu.

Aby odciągany pokarm zachował jak najwięcej właściwości dobrych dla rosnącego maluszka, należy wybrać odpowiednią butelkę do karmienia. Ważna jest geometria butelki, która powinna umożliwiać szybkie chłodzenie lub ogrzewanie pokarmu mamy.

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ dzięki temu wartości zostają zachowane w wysokim stopniu, a ograniczone jest namnażanie bakterii. Dzięki zachowaniu wartości odżywczych Twoja pociecha będzie cieszyła się wysokim poziomem odporności, otrzyma wszystko to,  co potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Szybkie chłodzenie i podgrzewanie pokarmu umożliwia również sprawne nakarmienie głodnej pociechy.

Tak jak pierś mamy

Butelka imitująca pierś kobiety to bardzo dobre rozwiązanie. Warto stawiać właśnie na takie produkty, aby zapewnić dziecku pełen komfort karmienia. Stosowanie butelki imitującej pierś mamy to ogromne ułatwienie.

Dzięki temu bowiem pozostawienie malucha pod opieką innych osób nie będzie problemem. Maluch szybko nauczy się spożywać pokarm z takiej butelki, a mama będzie miała więcej czasu dla siebie i możliwości załatwienia ważnych spraw, podczas gdy jej pociecha będzie pozostawała pod odpowiednią opieką.

Nie tylko butelka, ale również odpowiedni smoczek ma znaczenie. Warto stawiać na produkty, które wymagają od dziecka ssania tak mocnego jak podczas spożywania pokarmu bezpośrednio z piersi. Dzięki temu powrócenie do bezpośredniego karmienia piersią będzie możliwe i przebiegnie bez problemów. Jeśli planujesz powrócić do karmienia piersią, zwróć uwagę na kształt smoczka. Powinien on przypominać brodawkę.

Wygoda podczas karmienia

Idealna butelka do karmienia to taka, która zapewnia pełen komfort. Podczas wyboru upewnij się, że butelka posiada antypoślizgowe elementy. Dzięki temu karmienie będzie przebiegało sprawniej i wygodniej. Każdy rodzic, który ma już pewne doświadczenie w opiece nad dziećmi wie, że takie udogodnienia są bardzo ważne.

Jeśli wygoda, to również łatwość czyszczenia. Nie ma nic wygodniejszego niż butelka, którą można bezpiecznie czyścić w zmywarce. Warto pamiętać, że jest to nie tylko wygodne, ale również higieniczne rozwiązanie.

Na gąbkach gromadzą się bakterie, poza tym trudno jest dotrzeć do trudno dostępnych elementów za jej pomocą i skutecznie wyczyścić butelkę. Postaw więc na produkt, który można czyścić w zmywarce i jednocześnie mieć pewność, że po czyszczeniu wciąż będzie nadawał się do użytku.

Kolki? Warto ich unikać

Kolki to utrapienie nie tylko dla dzieci, ale także dla otoczenia. Aby uniknąć cierpienia malucha, warto wybrać odpowiednią butelkę. Najlepsza będzie taka, która posiada system odpowietrzania. Dzięki temu rozwiązaniu można skutecznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolki u dziecka. Warto postawić na takie rozwiązanie i uniknąć cierpienia pociechy.

Poza systemem odpowietrzania, istotna jest również wygoda dziecka. Butelka o unikalnym kształcie, który pomaga maluchowi wygodnie trzymać butelkę to dobre rozwiązanie. Dzięki temu dziecko szybciej nauczy się, jak samodzielnie trzymać butelkę i będzie mogło jeść bez większej pomocy rodziców. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego niewątpliwie warto skorzystać.

Zestawy - wygodne rozwiązanie 

Warto kupować butelki w zestawach, dzięki czemu wszystko co potrzebne do karmienia otrzymuje się w jednym opakowaniu. Idealny zestaw powinien zawierać butelki, smoczki, nakładki zabezpieczające, nakrętki na butelki.

Z pewnością przyda się również adapter do laktatora. Aby mieć pewność, że karmienie będzie nie tylko komfortowe, ale również bezpieczne, należy wybierać produkty posiadające odpowiednie certyfikaty.

Jeśli szukasz rozwiązania, które zawiera wszystkie wyżej wymienione elementy, na pewno zainteresuje Cię oferta butelek Nanobebe. Umożliwia komfortowe i wygodne karmienie, butelki posiadają również Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka. Jeśli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, a jednocześnie zależy Ci na wygodzie, butelki Nanobebe na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Źródło: https://www.nanobebe.pl

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kilka wskazówek jak zadbać o zdrowie małego...

Problemy z brzuszkiem u niemowląt to prawdziwy „temat rzeka”. Tylko my rodzice...

Suplementy diety dla dzieci - kiedy podawać i...

​ Dzieci często podatne są na choroby, przeziębienia, głównie jest to zależne od pogody...

Jak kupować dobre deserki owocowe dla niemowląt?

​ Deserki dla niemowląt nie są niezbędnym składnikiem diety, ale pozwalają na jej...