Polecamy

Urocze meble dla niemowląt – najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Sprawdzone atrakcje dla dzieci w Warszawie – co zobaczyć?

Porady

Pamiętnik niemowlaka jako idealny prezent

​Ciąża i pierwsze miesiące życia dziecka to zwykle trudny czas dla młodych rodziców, jednak nawet wtedy zdarzają się piękne chwile, które warto upamiętnić. Ułatwia to pamiętnik niemowlaka lub pamiętnik ciąży, w którym można utrwalić wszystkie ważne dla rodziców i dziecka wydarzenia.

  1. Czym jest pamiętnik ciąży i niemowlaka?
  2. Zachowaj wspomnienia z okresu niemowlęcego Twojego dziecka

Wspomnienia z ciąży i okresu niemowlęcego mogą być piękną pamiątką, którą rodzice będą mogli dzielić się po latach nie tylko z dzieckiem, ale również rodziną lub przyjaciółmi. Coraz częściej taki pamiętnik kupowany jest w prezencie dla niemowlaka po jego urodzinach, z przeznaczeniem do wypełnienia i utrwalenia jego pierwszych, małych sukcesów życiowych.

Czym jest pamiętnik ciąży i niemowlaka?

Pamiętnik ciąży i niemowlaka to specjalna książka, w której można zapisywać wszystkie przeżycia rodziców i dziecka, jakie z ich perspektywy były ważne. Ich gromadzenie ułatwia zawartość, która często jest stylizowana i sugeruje, jakie wydarzenia warto zapisać. I tak, w wielu pamiętnikach jest specjalne miejsce na wpisanie parametrów niemowlęcia, jakie osiągnęło zaraz po urodzeniu, a więc wagi, wzrostu i ilości punktów w skali Apgar. Jest tam też miejsce na zdjęcia zrobione, np. w pierwszym dniu życia, upamiętniające pierwszy krok lub moment chrztu świętego. Całość ozdabia elegancka oprawa. Każdy pamiętnik niemowlaka jest inny, a z najciekawszymi propozycjami można zapoznać się tutaj.

Zachowaj wspomnienia z okresu niemowlęcego Twojego dziecka

Pamiętnik ciąży i niemowlaka to nie tylko album, w którym można utrwalić najpiękniejsze chwile z życia dziecka, ale również niepowtarzalna pamiątka. Coraz modniejsze staje się prowadzenie takich pamiętników, a następnie przekazywanie ich dziecku na jedną z ważnych okazji, np. ślub czy ukończenie 18. lat. Wspomnienia z okresu niemowlęcego zapisane w pamiętniku można bez przeszkód odświeżać w swojej pamięci, patrząc na zamieszczone tam zdjęcia i zapiski. Do ich tworzenia warto się przyłożyć, aby powstał wyjątkowy album, pełen miłości, uczuć i wspomnień.

Pamiętnik niemowlaka może też być formą komunikacji z dzieckiem. W tym miejscu warto napisać list do dziecka, który ono odczyta oczywiście po kilku, a czasem nawet kilkunastu latach. W liście można opisać swoje uczucia i obawy, a także sentencje, które powinny towarzyszyć dziecku w kolejnych latach jego życia. To wzruszający i oryginalny prezent, który z pewnością doceni każde, związane emocjonalnie ze swoimi rodzicami dziecko.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Top 5 najlepszych prezentów na Mikołaja!

​Co kupić dziecku na mikołajkowy prezent? Możliwości jest mnóstwo! Wystarczy wpisać w...

Codzienna pielęgnacja noworodka – jak dbać o...

Skóra niemowlaków jest niezwykle wrażliwa i podatna na podrażnienia. Właśnie dlatego...

Kosmetyki do makijażu dla dzieci - co spodoba...

​Niemal każda dziewczynka interesuje się zawartością kosmetyczki swojej mamy i sama chce z...