Polecamy

Kiedy lekarz zaleca KTG w ciąży?

Bezpieczny wózek dla dziecka, czyli jaki?

Porady

Pamiętnik niemowlaka jako idealny prezent

​Ciąża i pierwsze miesiące życia dziecka to zwykle trudny czas dla młodych rodziców, jednak nawet wtedy zdarzają się piękne chwile, które warto upamiętnić. Ułatwia to pamiętnik niemowlaka lub pamiętnik ciąży, w którym można utrwalić wszystkie ważne dla rodziców i dziecka wydarzenia.

  1. Czym jest pamiętnik ciąży i niemowlaka?
  2. Zachowaj wspomnienia z okresu niemowlęcego Twojego dziecka

Wspomnienia z ciąży i okresu niemowlęcego mogą być piękną pamiątką, którą rodzice będą mogli dzielić się po latach nie tylko z dzieckiem, ale również rodziną lub przyjaciółmi. Coraz częściej taki pamiętnik kupowany jest w prezencie dla niemowlaka po jego urodzinach, z przeznaczeniem do wypełnienia i utrwalenia jego pierwszych, małych sukcesów życiowych.

Czym jest pamiętnik ciąży i niemowlaka?

Pamiętnik ciąży i niemowlaka to specjalna książka, w której można zapisywać wszystkie przeżycia rodziców i dziecka, jakie z ich perspektywy były ważne. Ich gromadzenie ułatwia zawartość, która często jest stylizowana i sugeruje, jakie wydarzenia warto zapisać. I tak, w wielu pamiętnikach jest specjalne miejsce na wpisanie parametrów niemowlęcia, jakie osiągnęło zaraz po urodzeniu, a więc wagi, wzrostu i ilości punktów w skali Apgar. Jest tam też miejsce na zdjęcia zrobione, np. w pierwszym dniu życia, upamiętniające pierwszy krok lub moment chrztu świętego. Całość ozdabia elegancka oprawa. Każdy pamiętnik niemowlaka jest inny, a z najciekawszymi propozycjami można zapoznać się tutaj.

Zachowaj wspomnienia z okresu niemowlęcego Twojego dziecka

Pamiętnik ciąży i niemowlaka to nie tylko album, w którym można utrwalić najpiękniejsze chwile z życia dziecka, ale również niepowtarzalna pamiątka. Coraz modniejsze staje się prowadzenie takich pamiętników, a następnie przekazywanie ich dziecku na jedną z ważnych okazji, np. ślub czy ukończenie 18. lat. Wspomnienia z okresu niemowlęcego zapisane w pamiętniku można bez przeszkód odświeżać w swojej pamięci, patrząc na zamieszczone tam zdjęcia i zapiski. Do ich tworzenia warto się przyłożyć, aby powstał wyjątkowy album, pełen miłości, uczuć i wspomnień.

Pamiętnik niemowlaka może też być formą komunikacji z dzieckiem. W tym miejscu warto napisać list do dziecka, który ono odczyta oczywiście po kilku, a czasem nawet kilkunastu latach. W liście można opisać swoje uczucia i obawy, a także sentencje, które powinny towarzyszyć dziecku w kolejnych latach jego życia. To wzruszający i oryginalny prezent, który z pewnością doceni każde, związane emocjonalnie ze swoimi rodzicami dziecko.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak czyścić uszy dziecka?

​Woskowina gromadząca się w uchu jest przydatna, jednak jej nadmiar należy usuwać. Wydzielina...

Bezpieczny wózek dla dziecka, czyli jaki?

​Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko było bezpieczne. Dlatego jeszcze przed narodzinami, dba...

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na...

Gdy maluch przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Mata edukacyjna pozwala mu oswoić...