Polecamy

Jak wspierać naturalny rozwój dziecka, bez nadmiernego obciążania...

5 najczęstszych przyczyn uczulenia u niemowląt. Objawy i leczenie...

Porady

Kosmetyki do makijażu dla dzieci - co spodoba się najmłodszym?

​Niemal każda dziewczynka interesuje się zawartością kosmetyczki swojej mamy i sama chce z niej skorzystać. Uwagę najmłodszych przyciągają zwłaszcza najbardziej kolorowe produkty – lakiery do paznokci, szminki i błyszczyki. Jeśli zdecydujemy się pozwolić na taki zakup, najlepiej wybrać bezpieczne kosmetyki do makijażu dla dzieci.

 

1. Szminki i błyszczyki

2. Kolorowe lakiery do paznokci

3. Zestawy kosmetyków do makijażu dla dzieci

 

Kolorowe kosmetyki dla kobiet mogą okazać się za ciężkie dla delikatnej skóry dziecka i spowodować podrażnienie. Dlatego producenci tworzą gamy produktów dedykowanych dziewczynkom, które dopiero wchodzą w świat makijażu. Dzięki temu, że są one hipoalergiczne i przeznaczone dla najmłodszych już od 3 roku życia, zabawa kosmetykami dla dzieci będzie bezpieczna.

 

1. Szminki i błyszczyki

Ukryte w kolorowych flakonikach lub pudełeczkach kosmetyki do malowania ust są chętnie wybierane przez dziewczynki, ale też budzą najmniej kontrowersji wśród rodziców. Mimo intensywnych barw, na ustach są zwykle transparentne lub półtransparentne, a dodatkowo chronią przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dzięki właściwościom pielęgnującym mogą stać się kosmetykiem, który nie będzie przeznaczony jedynie na specjalne okazje. Dziecku spodoba się także słodki owocowy zapach.

 

2. Kolorowe lakiery do paznokci

Pomimo tego, że lakiery do paznokci są dostępne w każdej drogerii w wielu kolorach, warto poszukać tych, dedykowanych specjalnie dla dzieci. Każda kobieta, która zmagała się z wysuszonymi i rozdwajającymi się paznokciami wie, że emalie mogą mieć negatywny wpływ na ich kondycję. Produkty dla dzieci od klasycznych różnią się tym, że powstają na bazie wody i są neutralne dla płytki paznokcia. Do ich usunięcia nie potrzeba również zmywaczy, bo ściągana się je metodą peel-off.

 

3. Zestawy kosmetyków do makijażu dla dzieci

Przeglądając ofertę kosmetyków do makijażu dla dzieci dostępnych na stronie https://www.wizazsklep.pl/136-kosmetyki-dla-dzieci, znajdziemy nie tylko pojedyncze produkty, ale też całe zestawy. Producenci łączą w nich cieszące się największą popularnością szminki, błyszczyki i lakiery do paznokci, ale także wielofunkcyjne nabłyszczające musy i cienie do powiek. Daje to dziewczynce nowe możliwości zabawy kosmetykami, a dodatkowo stanowi atrakcyjną wizualnie całość. Zestawy mogą być pakowane w formę domku, w którym znajdziemy kilka rodzajów produktów, lub przeźroczystą torebkę zawierającą lakiery do paznokci w różnych kolorach. Jest to idealna propozycja na prezent dla dziewczynki interesującej się modą i urodą.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak mata edukacyjna (sensoryczna) wpływa na...

Gdy maluch przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Mata edukacyjna pozwala mu oswoić...

Portal parentingowy – czym jest i czy warto po...

Internet daje bardzo szerokie możliwości dostępu do informacji. Aby uzyskać cenną dawkę...

Pamiętnik niemowlaka jako idealny prezent

​Ciąża i pierwsze miesiące życia dziecka to zwykle trudny czas dla młodych rodziców, jednak...