Polecamy

Wcześniaki - małe wielkie szczęście!

Domowa aromaterapia: zapachy, które poprawią nastrój i zrelaksują

Dom

Trendy w dekoracji drzewka świątecznego 2018/2019

Wraz z większą świadomością stylów wnętrza idą w parze nowe trendy z zakresu dekoracji drzewek świątecznych. Jakie trendy będą dominowały w sezonie 2018/2019? Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, zabierając się za przyozdabianie choinki?

Trend pierwszy: minimalizm

Mniej znaczy więcej! Bożonarodzeniowe drzewko wcale nie musi być migotliwe, błyszczące i przesycone ozdobami choinkowymi. Tendencję tę pamiętamy jeszcze z czasów dzieciństwa, gdzie ładną choinkę utożsamiano z dużą ilością ozdób. Dziś światowe trendy zmierzają w stronę minimalizmu. Designerzy doceniają piękno natury, delikatnych gałęzi, igieł i harmonii drzewka, które jest ozdobą samą w sobie. Choinka wprowadza do wnętrza zieleń, spokój i zapach lasu. Zgodnie z minimalistycznymi trendami, najpiękniejsze drzewko to to, które jest przyozdobione delikatnymi girlandami świetlnymi typu LED, o ciepłej temperaturze świetlnej. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji mogą zdecydować się na lampki LED o zimnej barwie, które będą nieco chłodniejsze w wyrazie.

Trend drugi: styl retro

Któż z nas nie przystanie nad wystawą złożoną z nostalgicznych, ręcznie malowanych bombek, przedstawiających bawiące się na śniegu dzieci, romantyczne chatki obsypane białym puchem czy zimorodki skubiące zmarzniętą jarzębinę? W myśl tych trendów powstają ozdoby choinkowe, które przywołują na myśl bombki znane z czasów dzieciństwa. Tak przystrojona choinka składa się z romantycznych, ręcznie malowanych bombek, drewnianych i słomianych zabawek, kokard z tkaniny, koronek i anielskich włosów. Tak strojna choinka będzie stanowić wspaniałe dopełnienie wnętrza z nutką vintage.

Trend trzeci: nowoczesność z akcentem glamour lub scandi

Nowoczesne choinki, które będą podobać się osobom ceniącym elegancki i ciepły design, skupiają się głównie wokół stylu glamour. W tym zakresie dominują raczej gęste, sztuczne drzewka (dostępne na stronie: www.e-choinki.pl) z umieszczonymi na nich kwiatami. Kluczową dekoracją są gładkie i obsypane brokatem bombki, a także eleganckie szklane dekoracje choinkowe.

Wśród współczesnych, często spotykanych dekoracji pojawiają się również choinki w modne motywy w stylu scandi, między innymi złocone czy srebrzone jelonki, szklane diamenty czy półprzezroczyste, geometryzujące płatki śniegu. Tego typu dekoracje świetnie pasują do wnętrz w stylu eko i skandynawskim, ale również do wnętrz w stylu industrialnym. W takiej stylistyce duże znaczenie odgrywa fakt, że drzewka są żywe, świeże, a ich zapach roznosi się po całym wnętrzu, wprowadzając uroczystą atmosferę.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Poduszka rogal do karmienia - poznaj korzyści...

Kompletowanie wyprawki jest ważnym elementem przygotowań do przyjścia na świat dziecka...

Jak przygotować dziecko do zostawiania pod...

​ W życiu mamy i dziecka nadchodzi w końcu taki czas, że trzeba zostawić malucha pod...

Catering coraz popularniejszy w warszawskich...

​ Tylko w niewielkiej liczbie szkół rodzice mają możliwość wykupienia wyżywienia dla...