Polecamy

Pierwszy fotelik samochodowy – top 5 najchętniej wybieranych

Jak sprawić, by mały uczeń pokochał plastykę?

Zdrowie

Czy kołdra obciążeniowa leczy ADHD?

ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej przez bardzo wielu rodziców uznawany jest za normalne zachowanie dziecka, które zwyczajnie ma w sobie wiele energii. Niestety, wraz z biegiem czasu można zauważyć, że maluch nie tylko ma problem, by wysiedzieć przez chwilę w jednym miejscu, ale bardzo często pojawiają się problemy z koncentracją. W przypadku pójścia do przedszkola czy szkoły, tego typu objawy się pogłębiają, co znacznie przeszkadza nie tylko w edukacji takiego dziecka, ale bardzo często wpływa na całą grupę. Najczęściej tego typu objawy przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju malucha. Dlatego szybka reakcja ze strony opiekunów i wizyta u specjalisty mają szansę na pomoc.

Jak pomóc dziecku?

Oczywiście specjalista będzie w stanie opracować plan działania w taki sposób, by maksymalnie pomóc dziecku. Z drugiej jednak strony to, w jaki sposób do problemu podejdą sami rodzice, także będzie miało kluczowe znaczenie dla całego rozwoju malucha. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest ćwiczenie cierpliwości, zajęcia z rodzicami typu terapia rodzinna, ale również leczenie farmakologiczne. Psycholog będzie w stanie wydać właściwy tok leczenia, który będzie skutkował poprawą zachowania u dziecka.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, że maluchy z ADHD mają kłopot nie tylko w ciągu dnia. Bardzo dużym problemem jest wyciszenie się przed zaśnięciem, a i sam spokojny sen bywa sporym wyzwaniem. W jaki sposób można pomóc takiemu dziecku? Ciekawym rozwiązaniem wydaje się kołdra obciążeniowa, ponieważ to właśnie ona działając za pomocą delikatnego ucisku na ciało dziecka, jest w stanie je wyciszyć, ale przede wszystkim zapewnić głęboki sen. Właściwie dopasowana kołdra jest w stanie przynieść ulgę już w czasie pierwszej nocy.

Dopasowanie kołdry sensorycznej

Dostosowanie kołdry sensorycznej do konkretnego dziecka bywa ogromnym wyzwaniem, jeśli chodzi o rodziców. Jednocześnie należy pamiętać, że udając się do specjalisty, który wykonuje takie produkty na indywidualne zamówienie, można będzie osiągnąć naprawdę duży sukces. Najważniejsze jest to, by kołdra była dostosowana do konkretnego dziecka, dlatego należy ją wykonać na podstawie jego wzrost, masę ciała i rodzaj zaburzenia. W przypadku ADHD niezwykle istotne jest zastosowanie kolorystyki na kołdrze, która będzie miała za zadanie wyciszyć.

Wiadomo, że patrząc na konkretne kolory czy wzory, można odczuwać zarówno przypływ energii, jak i może to działać kojąco. Z tego powodu taki istotne jest, by kołdra obciążeniowa została wykonana na indywidualne zamówienie, gdyż tylko i wyłącznie wtedy będzie ona skuteczna. Nie ma sensu inwestować w produkty dostępne w markecie, ponieważ ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Dlatego chcąc pomóc dziecku w prawidłowym rozwoju, należy postawić na produkt realizowany na indywidualne zamówienie. Bardzo dużo przydatnych informacji o tym, czym należy kierować się w trakcie wybierania kołdry obciążeniowej, można przeczytać pod linkiem: https://www.gazetamedycyna.pl/koldra-obciazeniowa-sensoryczna-co-to-jest-i-jak-stosowac/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Poporodowe zapalenie tarczycy - specyfika choroby

Poporodowe zapalenie tarczycy to autoimmunologiczna choroba tarczycy spowodowana przez...

Oparzenia skóry. Jak sobie z nimi radzić?

​ Poparzenia to jedne z najczęściej występujących uszkodzeń skóry. Jak prawidłowo sobie...

Co zabrać na wakacje? Kompletujemy apteczkę

​ Wakacje to czas beztroski, zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu. Nasze dzieci...