Polecamy

Codzienna pielęgnacja noworodka – jak dbać o jego delikatną...

Oparzenia skóry. Jak sobie z nimi radzić?

Ciąża

3 rzeczy, o których warto pamiętać, będąc w ciąży

​Ciąża to dla kobiety czas szczególny, w którym powinna pomyśleć przede wszystkim o sobie.. Z drugiej jednak strony jest to okres, w którym intensywnie przygotowujemy się na przyjście na świat maluszka. Oto 3 rzeczy, o których powinny pamiętać kobiety w ciąży.

Odpowiednie rozplanowanie przygotowań

Niektórzy zaczynają przygotowania do narodzin maluszka niemalże od początku ciąży, inni na krótko przed rozwiązaniem. Nie warto jednak zostawiać wszystkich spraw na ostatnią chwilę. Nawet spokojna, poprawnie przebiegająca ciąża nie daje pewności, że przy jej końcu będziemy czuć się dobrze. Dlatego też dobrze jest rozpocząć przygotowania nieco wcześniej, najlepiej w połowie ciąży, natomiast zakończyć je w okolicach 36. tygodnia. Daje to pewność, że o niczym nie zapomnimy i wyrobimy się na czas z przygotowaniami. Pamiętajmy także o wcześniejszym spakowaniu torby do szpitala do siebie i maleństwa.

Dobra organizacja z aplikacją

Wielu kobietom w stanie błogosławionym pomaga aplikacja ciążowa, którą można pobrać na smartfona. Bezpłatne aplikacje pomagają nam wyznaczyć termin porodu, informują, w którym tygodniu ciąży jesteśmy oraz pozwalają zaplanować wizyty lekarskie. Dzięki nim możemy również przygotować listę wyprawkową, sporządzić listę przyjmowanych leków czy zapisać innego rodzaju informacje związane z ciążą. Płatna aplikacja ciążowa ma nieco więcej funkcji, jednak obecnie nie odbiegają one znacznie od tych, które możemy pobrać całkowicie za darmo. Aplikacja ciążowa to doskonały pomocnik przyszłej mamy, lecz może ona okazać się niezbędna także podczas wizyt u lekarza, gdyż dzięki niej nie zapomnimy poinformować medyka o istotnych kwestiach związanych z ciążą. Telefon, na którym zainstalowana jest aplikacja, zawsze mamy pod ręką, w przeciwieństwie do notesów czy innego rodzaju odręcznych notatek. Polecamy sprawdzić: https://himommyapp.com/PL/

Dobór odpowiednich leków

Obecnie coraz więcej ciężarnych kobiet przyjmuje różnego rodzaju leki. W aptekach pojawiają się nawet preparaty, które dedykowane są kobietom w ciąży. Niemniej jednak powinnyśmy pamiętać, że jakiekolwiek leki czy suplementy diety można przyjmować jedynie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Dotyczy to nie tylko leków mających na celu poprawę stanu naszego zdrowia, ale również suplementów diety dla kobiet w ciąży. Faktem jest bowiem, że szkodzi zarówno niedobór, jak i nadmiar witamin. Warto zwrócić uwagę na to, czy preparaty dedykowane ciężarnym rzeczywiście wykazują się leczniczym działaniem oraz czy nie zawieraj substancji, na które kobieta jest uczulona. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Akcesoria przydatne podczas karmienia piersią

Karmienie piersią jest często określane jako jedno z najpiękniejszych doświadczeń...

Krew pępowinowa – pobieranie, przechowywanie i...

​ Krew pępowinowa jest bezcennym źródłem komórek macierzystych, które mogą zostać...

Kiedy lekarz zaleca KTG w ciąży?

​ Kardiotokografia (KTG) jest jednym z podstawowych badań przeprowadzanych u kobiet...